„Utrápené vítězství,“ začal své hodnocení domácí kouč Peter Dávid. „Bylo vidět, že přestávka na nás zanechala velké stopy,“ doplnil slovenský trenér. Mostečanky sice vstoupily do zápasu parádně, v brance čarovala Müllnerová a náskok narůstal. Jenže ten dokázaly ještě do poločasu prohospodařit a Hanačky zůstaly ve hře. Hostujícím házenkářkám ve druhém poločase výrazně pomohla změna brankářek a Haladíková se vyšponovala ke skvělému představení. Ještě pár minut před koncem nebylo nic jisté.

„Myslím, že úvod druhé půlky nám vyšel, ale nakonec rozhodl ten faktor, že jsme sem nepřijely v nejsilnější sestavě a nakonec nám i závěr zápasu utekl,“ viděla brankářka Zory Zuzana Haladíková. Vystihla to přesně – dlouho držela Olomouc nad vodou, ale poslední minuty byly Mostu a to opět díky Müllnerové a sérii proměněných útoků. Hráčky Zory sice byly jako vosy a nešlo je odehnat, ale v závěru se zlomily. Nicméně…

“Byla to od nás jedním slovem tragédie. Vypadalo to, jako bychom na tom zápase snad spaly. Měly jsme dobré šance, ale neproměňovaly je. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo postupem,“ neschovávala se mostecká reprezentantka Sára Kovářová.

Výhrou nad Olomoucí si Černí andělé zajistili postup do pohárové Final Four, která se bude hrát o víkendu 29. a 30. prosince v Mostě. „Jsme za to rády. Známe dobře naší halu a hlavně publikum. Věřím, že dorazí dost lidí a bude tady jako vždycky dobrá atmosféra,“ uzavřela Kovářová.