"Nejsme vůbec zklamaní, naopak. Myslím, že se nám finále povedlo, jsem spokojený. Možná jen nebýt dneska toho prvního poločasu, který nám opět trochu utekl, tak bysme soupeři asi dokázali lépe vzdorovat, ale Most má zkušený tým a šel za titulem," řekl po zápase slávistický kouč Richard Řezáč. Poté ho stihly jeho svěřenkyně pokropit šampusem.

"Stříbro je pro nás dobré, odvedli jsme maximum, co jsme odvést mohli. Vedení letos vyhlásilo před sezonou takový rok nula a stříbrné medaile v těchto cílech rozhodně nebyly. A nakonec je máme. To, že jsme doma dokázali s Mostem první zápas vyhrát, to byl pro nás takový bonus," usmívala se brankářka hostů Petra Kudláčková.

Andělé mají pátý český titul v řadě a stejný počet titulů má i domácí lapačka Dominka Müllnerová. Kdo by si myslel, že už jí oslavy musely zevšednit, ten by se pletl. "I když je to popáté, tak pro mě pořád jako by to byl první titul. Jsou tam stále obrovské emoce a stále si toho strašně moc vážím," zářila Müllnerová.

Novinka? Andělé se v nové sezoně přihlásí do kvalifikace o Ligu mistrů. Poprvé ve své historii. S pohárem EHF se také počítá. "Jsme připraveni tuto soutěž hrát. EHF nám musí schválit halu, ale já věřím, že když tady hraje reprezentace, tak se to snad podaří," říká manažer Černých andělů Rudolf Jung.