Mostečanky před rozbouřenou halou nepřipustily žádné drama, i když tak hladký průběh jako v sobotu k vidění nebyl. "My si to vždycky musíme nějak zkomplikovat, naštěstí jsme měli dostatečný náskok a tak se nic nestalo," oddechla si zkušená Michaela Borovská. Poruba se totiž ve druhém poločase nadechla k náporu a stáhla na rozdíl dvou branek. Pak ovšem předvedla několik parádní zákroků domácí lapačka Dominika Müllnerová a Severočešky začaly skóre navyšovat až k šampusovým oslavám.

"Je to třetí titul. Tohle se nikdy neomrzí," smála se po zápase šťastná brankářka Müllnerová a na hlavě měla zrzavou paruku. "Po včerejšku jsme si řekli, že sobotní zápas, který skončil pro nás velkým rozdílem hodíme za hlavu a začneme opět od nula nula a dotáhli jsme to k titulu," přidala Müllnerová.

Smutné Ostravanky? Kdepak. Hráčky Poruby křepčily stejně jako domácí tým. Stříbrné medaile jim udělaly radost.

"Byly nám opravdu těžkým soupeřem," smekla před nimi domácí Petra Vítková, pro kterou to byl v dresu Mostu poslední zápas. A byl to pro ní i poslední zápas na hřišti. Od příští sezony totiž povede jako hlavní trenérka tým pražské Slavie. "Je to pro mě ohromná příležitost. Vsadili na nezkušenou trenérku, ale zkušenou hráčku," glosovala svou budoucí práci Vítková.