Pokud se to mosteckým Černým andělům podaří, a v jejich silách to určitě je, vynutí si úterní duel číslo čtyři, který by se odehrál opět na severu Čech v hale Baníku. Avšak případný ttřetí slávistický mečbol by svěřenkyně trenéra Dušana poloze odvracely v rozhodující sobotní bitvě číslo pět, ve které by měl výhodu vlastní palubovky pražský klub.

Černí andělé budou spoléhat na zaplněnou halu (pozn.: vstupenky je možné za 50 korun zakoupit na recepci sportovní haly v Mostě, děti do 150 cm mají vstup zdarma. Na utkání platí permanentky iplus členské karty).

Zkušený mostecký stratég Dušan poloz hledá recept, jak výkon zlepšit a na Slavii vyzrát. „Domácí byli v Praze jednoznačně lepší, zaslouženě vyhráli. Ne že by nám docházely síly, ale zdálo se mi, že tam nebyla taková agresivita. Propadávali jsme v soubojích jeden na jednoho, dostávali z brankoviště jednoduché góly," vrátil se kouč Černých andělů k venkovním bitvám.

Naději však mostecká parta neztrácí. "Už jsme byli v bažinách víckrát. Třeba v poháru v Samoboru jsme pohrávali 8:16 a dokázali se z toho dostat. Družstvo určitě sílu má, jen ji v něm teď probudit a získat bod, který ještě může tuhle sérii hodně zamotat," uvedl pro web chf.cz Poloz.

Most zatím střelecky ve finále táhnou Martinková s Beňuškovou a Růčkovou, hru diriguje zkušená Vítková. V Mostě Slavia letos prohrála v 10. kole o jedinou branku, ví, že rozhodující krok musí teprve udělat.

"Je potřeba jít dál a zůstat nohama na zemi. V úterý mne potěšilo, že každá hráčka, která šla na hřiště, k dnešnímu vítězství něco přidala, a tak se v házené formuje tým. Velmi mne těší, že dostaly všechny šanci. Pro nás je důležité, že jsme získali další bod a věřím, že naše sebevědomí zase stoupne. Zdaleka ještě nejsme v cíli, ale dobrým, zodpovědným výkonem hráček i nás realizačního týmu můžeme dosáhnout dalšího dobrého výsledku," řekl trenér sešívaných Tomáš Hlavatý.

Finálová série:

SLAVIA – MOST 2:0

(stav série)

Slavia – Most 26:26 (11:11) sedmičky 4:2

Slavia – Most 30:20 (14:7)

Třetí zápas:

Most – Slavia 19. 5., 18:00

Případný čtvrtý zápas:

Most – Slavia 20.5., 18:00
Případný pátý zápas:

Slavia – Most 24. 5., 12:00