"Měli jsme obrovské problémy v útoku. To navíc podpořila i domácí brankářka Müllnerová, která chytala skvěle a my jí nemohli dát gól," řekl po zápase písecký trenér Jan Slavík s tím, že patnáct vstřelených branek je pro jeho tým málo. "Pokračovali jsme v dobré obranné činnosti,  která nás letos zdobí. Byly tam samozřejmě situace, které jsme měli řešit jinak, ale na tom pracujeme a budeme pracovat. Dominika Müllnerová měla předtím nějaké výpadky, ale dneska se vrátila v celé kráse. Zachytala skvěle," chválil svou svěřenkyni domácí kouč Dušan Poloz.

Podobně mluvila i písecká spojka Michaela Borovská. "Největší překážkou byla mostecká gólmanka. Poučily jsme se z chyb, které jsme dělaly doma, ale zase jsme narazily na gólmanku, která skvěle chytala. Měly jsme také velké množství technických chyb. Spokojenost s výsledkem není, i když jsme s tím tak nějak počítaly," řekla po zápase Borovská.

"Jsem hlavně ráda, že jsme hrály zodpovědně a jak trenér řekl, koncentrovaly jsme se na zápas. Chci poděkovat Písku, že se snažil nám být důstojným soupeřem. Dařila se nám střelba, která nás občas v poslední době trápila. Za postup jsme rády," hodnotila za mosteckou kabinu Martina Vysloužilová.

Nazlobený Poloz: Ať trénuje Písek více a neříká, že je vše o penězích

I když domácí Černí andělé uspěli a postupili do čtvrtfinále evropského Challenge Cupu bylo na tiskové konferenci po střetnutí v závěru horko. Trenér Mostu Dušan Poloz reagoval dle svých slov na kuloárové komentáře z píseckého vedení. "Myslím, že kdyby se Písek věnoval tréninkové práci a trénoval pětkrát týdně jako my, tak by nemusel říkat, že je vše o penězích. Tento sport je především o srdíčku, o tom, že se trénuje poctivě. Most není profesionálním týmem, jak všichni tvrdí, hráčky chodí do práce a studují. Jsme poloamatérský klub. Mrzí mě, že soupeř znehodnocuje práci našich holek, které na to reagovaly velmi negativně dneska. Tím myslím komentáře z vedení píseckého týmu. Písek by měl zamířit do vlastních řad a kdyby pracoval tak, jak se má, tak má možná takové výsledky taky," nebral si servítky Poloz, když hájil své hráčky. "Já to nebudu komentovat, my máme svých starostí dost," řekl jen stroze Jan Slavík, kouč předposledního týmu interligy.