„Ideální by bylo Portugalsko nebo Řecko," shodovaly se nadšené mostecké hrdinky. Postup mezi nejlepších šestnáct klubů starého kontinentu patří k historicky největším úspěchům klubu.

„Každá z děvčat měla v zápase svou roli, myslím, že až na několik drobností všechna splnila mé očekávání. Celý tým příkladně makal a to byl klíč našeho úspěchu," řekl na klubovém webu mostecký kouč Dušan Poloz.

Most šel do odvety s náskokem čtyř branek (29:25), který si přivezl před týdnem z Litvy. Druhý zápas se brzy změnil ve formalitu, která se hrála podle scénáře severočeského favorita. Andělé vedli 5:0, 10:2, 13:3, 15:4 a bylo rozhodnuto. Vyprodaná hala burácela nadšením, oslavy mohly v klidu začít.

„Ke každému zápasu přistupuji zodpovědně. Přípravu družstva zahajujeme již na počátku týdne. Den před zápasem si už přehrávám v hlavě následující utkání a zvažuji síly protivníka, takže se moc nevyspím. Dnes jsme se dobře koncentrovali na začátek zápasu. Obrana šlapala jak hodinky, šest branek za poločas je paráda," dodal Poloz.