„Ano, zápas můžeme označit za bitvu podzimu. Je jasné, že tentokrát bude zapotřebí předvést výkony na hranicích našich možností, abychom na pokoření nelehké mety mohli pomýšlet," řekl Dušan Poloz, trenér DHK Baník Most, podle kterého čeká na Černé anděly nejlepší slovenský soupeř, který v zemi východního souseda dominuje už několik let a vedle ambici na další tituly hodlá úspět i v Poháru EHF.

„Čeká nás plně profesionální soupeř, tým s vynikajícím zabezpečením, hezkou halou a velkým potenciálem. Počítám s tím, že se bude snažit sebrat nám první body. Jeho družstvo se může opírat o řadu výborných brankářek i hráček v poli. Když přihlédneme ke kvalitám týmu a současně k dosavadním výsledkům předchozích kol, můžeme jasně vidět, že v Michalovcích to na útok na celkové vítězství v interlize myslí vážně," uvedl Poloz.

Na velký podzimní šlágr se pečlivě chystá i domácí tým.

„Bude to zápas jako řemen. Hrajeme doma, chceme vyhrát. Pokud si děláme ambice na mety v popředí tabulky, tak nám v nešťastném termínu po reprezentační pauze ani nic jiného nezbývá," řekl trenér ambiciózního slovenského družstva Ján Pecka. Narážel na skutečnost, že se mu spousta hráček po povinnostech v národním týmu hlásila až v pondělí.

Iuventa Michalovce je poslední a celkově šestinásobný slovenský mistr, interligu vyhrál čtyřikrát, naposledy před pěti lety. A v minulé sezoně ovládl i slovenský pohár. V kádru má dvě hráčky z Ukrajiny, jednu z Maďarska, Chorvatska, Černé hory, Slovinska a nově i z Ruska.

„Most, jako vítěz evropského poháru, interligy a český mistr, má náš respekt. Oproti nám má v kádru 12 až 14 hráček výborné kvality. Ostatně pět českých a jedna slovenská reprezentantka, to hovoří samo za sebe. Ale jak říkám, jediným cílem je plný bodový zisk," opakoval Pecka.

Zápas podzimu se hraje v Chemkostav areně, která pojme až 1 800 diváků, ve čtvrtek od 16:45. Přímý přenos vysílá Slovak Sport 1.