„Za nejdůležitější považuji, že se všechny hráčky vrátily z reprezentačních srazů v pořádku a nikoho netrápí žádná zranění,“ těší mosteckého trenéra Adriana Struzika, pro kterého to bude pod Hněvínem premiérový boj o českého mistra.

„Je sice škoda, že česká reprezentace nepostoupila na mistrovství, ale oba zápasy, jak s Francií, tak s Chorvatskem, se mi líbily. Všechny hráčky, které byly na reprezentačních srazech, měly náročný program. Netýká se to jen českého ženského národního týmu, ale třeba Katky Kostelné, která byla na srazu slovenské reprezentace a soustředění a zápasy měly i výběry dorostenek a juniorek. Teď už je ale zase potřeba se začít soustředit na klubové priority,“ dodal pro klubový web polský trenér v mosteckých službách.

Mostečtí siláci Petr Pastýřík a Pavel Girga.
Strongmani se vrátili na scénu. Girga s Pastýříkem brali medaile v Nitře

V případě Olomouce nepůjde o žádné snadné splnění povinnosti. Vzpomeňte na poslední zápas, jak se Mostečanky na Hané napracovaly a vyrovnaný duel vyhrály nakonec 27:24. A vyprávět by mohl i nejlepší tým MOL ligy z Michalovců, který v Olomouci uhrál jen remízu 25:25. Hanačky zkrátka před svými fanoušky umí!

„Museli jsme poupravit náš program, za normálních okolností bychom se soustředili na jiné věci, ale hráčky, které byly s národním týmem, mají za sebou několik tréninků denně, těžká utkání i cestování, takže kdybychom ještě přidali na intenzitě v trénincích, mohlo by to být spíš na škodu než ku prospěchu věci,“ vysvětlil trenér. Přesto se už mostecký tým připravuje na konkrétního soupeře. „Už v minulém týdnu jsme s některými hráčkami začali individuální rozbory, řešíme konkrétní situace jak v obraně, tak v útoku a vycházíme přitom z našeho posledního vzájemného utkání s Olomoucí,“ prozradil Struzik.