„Naše příprava není oproti předešlým utkáním nijak zvlášť odlišná. Hodně rozebíráme a analyzujeme poslední střetnutí, a to jak na videu, tak i následně v samotném tréninku. Snažíme se pracovat na tom, co se nám povedlo, ale samozřejmě intenzivněji především na tom, v čem jsme chybovali. Chceme aby druhé finálové utkání bylo lepší než to předchozí, zjišťovali jsme, co zapříčinilo náš kolaps v sedmnácté minutě minulého zápasu, kdy jsme si jednoznačně se vyvíjející zápas zbytečně zkomplikovali,“ řekl pro klubový web mostecký kouč Jiří Tancoš.

Jenže nikdo asi už nepochybuje, kde titulová trofej skončí. Nadvláda Severočešek je drtivá a letitá. Trenér si přeje, aby jeho svěřenkyně měly dost energie, sil, chuti do hry a aby jim vydržela dobrá nálada. O to se zřejmě zase tak moc bát nemusí, protože poprvé v sezoně budou Anděly hnát fanoušci.

Ilustrační foto.
Zahájil mezinárodní turnaj tenistů v Mostě. Červinka postoupil z kvalifikace

„Už v posledním zápase v Praze byla podpora fanoušků znát, ať už těch soupeřových, tak našich, kteří byli slyšet a byli jako vždycky skvělí. Diváckou kulisu nejde ničím nahradit, navíc i my máme v týmu některé hráčky, které kontakt s diváky potřebují a posledního tři čtvrtě roku vlastně trpěly. Díky divákům jejich výkon vždycky ještě o kus vzroste. Na druhou stranu jsou i hráčky, které může publikum znervóznět. Každopádně to bude v sobotu náročnější na hlasivky, aby byly slyšet všechny pokyny, ale hraní před fanoušky se nic nevyrovná. Jsme sport, který se hraje pro diváky, a máme radost, když si ho můžeme užívat společně,“ uzavřel trenér.