Černí andělé mají za sebou prověrku v podobě dvou zápasů s Olomoucí a Pískem. Hráli v úterý a ve středu a oběma soupeřům shodně napráskali čtyřiceti góly. Písku, který pod trenérkou Keclíkovou hodně ožil, dokonce Mostečanky dovolily vsítit jen 14 branek, takže konečné skóre připomínalo žákovský duel. Formu si udržela křídelnice Dominika Zachová, nejvýraznější kanonýrka. Jenže Evropská liga bude jiné sousto. Trenér Mostu Jiří Tancoš přemítal, že jeho celek bude muset vyšlápnout spojku a zařadit ještě vyšší rychlostní stupeň.

„Do soboty už před sebou máme jen dva tréninky, hodně práce jsme udělali v minulém týdnu a teď se chceme věnovat hlavně taktice, abychom si osvěžili, co jsme si řekli v minulém týdnu a osvěžili si to u videa i na tréninku,“ řekl trenér Černých andělů.

„Maďarská liga je strašně kvalitní, ne-li vůbec nejkvalitnější soutěž. Hráčky jsou silově a individuálně skvěle vybavené. Pokud chceme s takovými týmy a Evropou držet krok, je vcelku jedno jaký hrají styl. My budeme chtít určovat a diktovat dění v zápase, vnutit soupeři náš styl, hrát velmi rychlou házenou a hlavně nedělat jednoduché chyby. Potom máme šanci na úspěch,“ vyjádřila se na klubovém webu zkušená Petra Maňáková. Fanoušci mohou sobotní střetnutí sledovat na televizním kanálu Sport2.