„Boxovalo se na venkovním prostoru, což bylo pro některé borce dost zátěžové a také to bylo na výkonech znát. Takto vedené boje by se měly konat častěji. V Německu a Dánsku je to běžné," dodal mostecký trenér Jaroslav Balín.

Ke svým zápasů nenastoupili mostečtí talenti Štěpánek, Rous a Bažo. Neměli soupeře, protože v současnosti tito čeští reprezentanti své protivníky převyšují a jsou v přípravě na Mistrovství Evropy.

Do ringu tak nastoupil k prvnímu duelu mostecký rohovník Tomáš Kotlář proti chlumeckému Gažimu.

„Náš borec je velmi mladý. O čtyři roky mladší než jeho soupeř, ale nezalekl se a bojoval na co měl. Sice prohrál na body, ale nemá se za co stydět," viděl trenér Balín. Stejně tak padl na body i Mostečan Martin Aubrecht, který šel proti zkušenějšímu Herákovi. Hodně pak trenéra Balína naštval jeho svěřenec Marek Kotlář, který prohrál už ve druhém kole s chlumeckým Dočkalem.

Těžkou bitvu pak měl Filip Bobek. Proti němu vyrukoval mistr republiky Karvánek z Chomutova. „Filip šel do toho s velkou vervou, ale bohužel prohrál na body," mrzelo Balína.

Skvěle se prezentoval mostecký Jaroslav Kraml. Uvolněným výkonem srazil na body chomutovského Kunce a předvedl dobrý box. Za nejlepší utkání pak bylo přítomnými považovaný duel mezi Michalem Chludilem a broumovským Šudou.

„Náš borec i přes velký hendikep záda, šel do utkání proti mistru ČR s velkým nasazením. Zápas se vyznačoval velkými a přesnými výměnami, ze kterých vždy vyšel dobře náš borec. Ale rozhodčí nakonec nechali vyhrát Šudu. Při těchto bojích byl přítomen státní trenér a povolal do širšího výběru reprezentace i Míšu Chludila. Pojede na soustředění, které proběhne v srpnu," doplnil Jaroslav Balín.