Jako malý chlapec začal do tehdejší mostecké haly chodit se svým bratrem Petrem, společně tak přivedli k boxu i bratra Pavla a jejich otce, který se ujal trénování. Poprvé si své boxerské rukavice navlékl ve školním věku a žil tímto sportem naplno až do své smrti. Během své sportovní kariéry vybojoval v ringu řadu významných vítězství a oblékl se i do reprezentačního dresu. V 80. letech se proboxoval až do extraligy. Pak pověsil boxerské rukavice na hřebík a po letech se opět vrátil do sportovní haly, kde se věnoval trénování. Za ty roky mu rukama prošly stovky sportovců. Své svěřence společně s Jaroslavem Balínem dovedli až do 1. ligy.

Měl spoustu plánů a přání, které chtěl naplnit, ale už to nestihl. Jeho největším snem bylo, aby se mostečtí boxeři dostali do extraligy. Štafetu po svém dědovi a tatínkovi tak převzal Jaroslav Horák nejmladší, který bude pokračovat v jejich šlépějích, a spolu s Jaroslavem Balínem se pokusí dovést klub k vytouženému cíli.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Horákem proběhne v pátek 3. srpna v 11:30 hodin v nové obřadní síni na Kostelním hřbitově v Mostě.

Klára Vydrová