Mezinárodní turnaj Czech Open má dlouholetou tradici a je již tradicí, že se pořádá v prvé polovině roku.
Vyhrát tento turnaj je snem každého závodníka neboť vítězství na Czech Open si někteří borci cení více než vítězství na MČR, protože není výjimkou, že domácí borec musí na cestě za zlatou medailí porazit vyhlášené světové rohovníky.
„Jako trenér oddílu SK LEON jsem na své svěřence hrdý protože opět předvedly velmi dobré výsledky. Například Filip Strajčev, který se letos stal mistrem Evropy a světa na tomto turnaji získal tři zlaté medaile a to dokonce v kategorii mužů,“ řekl trenér SK LEON Most Petr Václavík.
Vojtěch Kotrba, který je letošním mistrem Evropy asociace ISKA porazil v disciplíně semicontact ve finálovém zápase v prodloužení a na tzv. rychlou smrt mistra světa Jakuba Vurma. Pavel Benedikt svým vítězstvím také potvrdil, že i přes náročnost turnajů z první poloviny roku je ve výborné formě.
„Ale abych nechválil jen ty závodníky od kterých se vítězství tak trochu očekává, rád bych upozornil na výsledky těch nejmenších jako je Barbora Zetková, Martin Hauser, Matěj Saska a samozřejmě nemohu zapomenout na Sabinu Herainovou, tito všichni předvedly ve svých duelech maximální nasazení díky jemuž dosáhli na výborná umístění. Navíc mne těší ta skutečnost, že starší a zkušenější závodníci se dokázali postarat o své mladší kolegy a nedělalo jim žádné problémy odpovídat na všemožné dotazy a dokázaly poradit jako kouči i jako sparingpartneři,“ doplnil Václavík.
V následujících letních měsících mají závodníci před sebou volnější tréninkoví režim, který bude přerušen až 12. srpna kdy odjedou na 14ti denní soustředění do Vejprt, kde se budou v areálu hotelu Yetti připravovat na podzimní sezónu kde je čeká MČR a několik zajímavých zahraničních turnajů.

Umístění závodníků SK LEON Most:
1. místo: Semicontact: Sabina Herainová juniorky –35 kg, Vojtěch Kotrba junioři –50 kg, Pavel Benedikt junioři –55 kg, Filip Strajčev muži –67 kg, Filip Strajčev –71 kg. Lightcontact: Barbora Zetková juniorky –35 kg, Filip Strajčev muži –67 kg.
2. místo: Lightcontact: Sabina Herainová juniorky –40 kg. Hardstyle: Vojtěch Kotrba junioři.
3. místo: Lightcontact: Martin Justin muži –91 kg.
4. místo: Lightcontact: Martin Hauser junioři –25 kg, Matěj Saska junioři –30 kg, David Lalkovics muži –91 kg, Tomáš Jakitsch muži +91 kg.