V počtu úspěšných odpalů v letošním roce vládli v extralize mostečtí hráči, konkrétně bratské duo Buchnerů. Adam jich dal 38, stejně jako jeho starší bratr Vojtěch. Navíc poprvé se mostečtí hráči dostali do finále domácí extraligy, kde však 1:3 na zápasy nestačili na Břeclav. „Už jsem tu prohru vstřebal. Břeclav má kvalitní tým, je tam plno reprezentantů. Naším cílem bylo alespoň jednou vyhrát, což se podařilo hned v tom prvním zápase. Pak se ale rozjeli,“ dodal Buchner.

Most táhl také jako hlavní nadhazovač. Vždyť v sezoně předvedl 159 strikeoutů, tedy nejvíce ze všech. „Fakt velmi náročný rok,“ dodal Buchner, který kromě extraligy pomáhal na trénincích reprezentačnímu týmu žen. I přes tyto výkony nebude však hlavním nadhazovačem v českém týmu na mistrovství světa. Přednost totiž dostal zkušený Michal Holobrádek a Jakub Osička. „Házet budou hlavně oni, čemuž naprosto rozumím. Je to nejlepší evropský tandem. Formu ukázali v extralize,“ dodal Buchner.

V českém týmu bude mít jiné úkoly – počítá se s ním do zadního pole a hlavně na pálce. „Jsem spíše silovým typem pálkaře, tak to chci ukázat. Jsem na to velmi natěšený,“ dodal Buchner, který pravidelně trénoval na stroji. Ten mu pálil míče rychlostí 130 km/h. „Na mistrovství světa nás nic jednoduchého nečeká, rychlosti kolem 125 km/h. Proto musíme být připravení,“ dodal mostecký softbalista, který se na šampionát velmi těší. „Na Novém Zélandu jsem ještě nikdy nebyl, nehrál jsem tam softbal. Konečně se mi to splnilo.“

Jiří Uhlíř