VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bitva je tady. Splní si Černí andělé svůj sen?

Most - Volební kampaň vrcholí. Politické strany mají své bilboardy a předvolební mítinky. I házenkářští Černí andělé z Mostu mají své bilboardy a reklamu na autobusu. Nevolí ale politické strany, volí postup do Interligy.

7.5.2010 2
SDÍLEJ:

Mostečtí Černí andělé rozjedou v sobotu boje o postup do nejvyšší soutěže.Foto: DHK Baník Most

Rok dřely a snily o postupu do nejvyšší soutěže. Teď je to tady. Mostecké házenkářky v sobotu 8. května od 17.30 hodin rozjedou barážové boje o postup do Interligy a zvou příznivce do hlediště. „Budeme vás potřebovat,“ zní z bojovně naladěného tábora Černých andělů. Přijede soupeř z Jindřichova Hradce.

A jak to vidí samotné hráčky Mostu a nové posily před baráží?

V polovině sezóny jsi naskočila rovnýma nohama do poměrně rozjetého vlaku, už ses zde aklimatizovala? Jak s postupem času vnímáš veškeré dění kolem mostecké házené v letošní sezóně? Kdyby byla ta možnost – udělala bys tento krok znovu?

Denisa Kylarová: Přestoupila jsem do Mostu v polovině rozehrané sezóny, kdy družstvo Mostu zaujímalo první příčku v tabulce 1. ligy žen. Snažila jsem se co nejdříve zaklimatizovat a zapojit se do herních variant týmu. Líbí se mi podpora hráčkám ze strany diváků a vedení. Všichni si uvědomují, že letošní rok může být výjimečným pro město Most a její ženskou házenou. Vždyť postup do WHIL je i mým velkým snem. Svého rozhodnutí ohledně přestupu do Mostu nelituji, naopak, jsem moc ráda a vážím si toho, že zde mohu hrát. Je zde výborná parta, která chce něco dokázat. Diváci jsou skvělí, nikdy jsem se nesetkala s takovou návštěvností na zápasech a podporou z jejich strany. Některé negativní ohlasy jsou právem na svobodný názor diváka, rozhodně mne žádným způsobem neovlivňují a nevadí mi. Stále sbírám zkušenosti a na barážový souboj se velice těším a pevně věřím v naše vítězství.

Jaká byla cesta k baráži?

Martina Crhová: Cíl naší cesty byl od počátku jasný a již cesta samotná naplnila má očekávání. V průběhu sezóny jsme postupně dělaly důležité kroky, které nás přibližovaly k cíli a činily nás více a více jistějšími a výsledek je tady. Do sobotního utkání půjdeme s hlavami vzhůru. Most má přeci ve znaku hvězdu za pevnou obranu, je čas přidat jednu i za útok.

Pověst o tvé bezprostřední radosti po vydařených akcích na hřišti tě začíná pomalu, ale jistě předcházet. Nicméně zodpovědnost a tíha vytyčených cílů pomalu dopadá na celý oddíl, věřím, že i ty, humorista týmu, si uvědomuješ důležitost přicházejících duelů. Nabízí se proto otázka – je pořád sport na této úrovni opravdu ještě zábava – koníček?

Marie Kovačková: Pro mě házená vždy byl, je a bude koníček. Tedy kůň. Po většinu času, co se věnuji házené, jí dávám přednost před vším, i rodinou. Nevím, neumím to vysvětlit - je to prostě chuť, síla, radost, týmová práce, zážitky. A to, co teď prožívám se snad ani nedá popsat. Je to paráda, 1. místo v 1. lize, to je bomba, nikdy jsem takového úspěchu nedosáhla a baráž? Tak o té jsem snila v dorostu. Myslím, že na to tým má - postoupit - zaslouží si to. Je tu skvělá parta a týmová práce je konečně vidět. Celou sezónu se dře pro tento jediný cíl, přesto je to pro mě stále především zábava.

Patříš mezi zkušenější hráčky týmu, působila jsi mimo ČR také na Slovensku a ve Francii. Máš za sebou nějaký zápas, který by byl srovnatelný svou důležitostí s tím, který Černé anděly čeká tuto sobotu?

Karin Schererová: Určitě bylo hodně zápasů, které byly pro mě důležité a v dané chvíli a době měly pro mě svou váhu, ale řekla bych, že důležitostí je tento sobotní zápas ten nej.. Doufám, že v baráži využiji vše, co se ve mně nahromadilo po čas let, které tomuto sportu věnuji, a že svým výkonem v baráži pomohu andílkům vzlétnout.

Jak se cítíš? Těšíš se na baráž? Budeš mít nejspíš jednu z nejdůležitějších úloh v celém týmu, jistě víš proč – nebojíš se toho?

Irena Tomášková: Mé pocity před baráží jsou dost smíšené, ale řekla bych, že směřují hlavně pozitivním směrem. Takže se těším. Myslím, že každá z nás bude mít hodně důležitou roli, já to jen budu mít ztížené tím, že na postu pivota hraje hráčka, která je svými proporcemi někde jinde, než já a celkově hráčky našeho týmu. Hradeckým družstvem je proto hodně využívaná. Přirozeně mám trochu obavy, ale dám do toho vše a budu se snažit jí bránit dle pokynů, i za pomoci holek kolem mě, což je střední spojka a pravá spojka. Zkrátka to chce maximální nasazení od všech hráček. Za stěžejní považuji výkony brankářek, jejich podpora v momentech, kdy se nám bude dařit o něco méně, bude velice důležitá.

Jaké jsou tvé pocity před sobotou?

Lucie Kantůrková: Mé pocity před baráží? Je jich hodně najednou, ale zatím žádný nepřevažuje. Samozřejmě je v nich radost z toho, že jsme se do baráže dostaly, nervozita z toho, abychom v ní neudělaly ostudu, těšení se na něco, na co jsme makaly celý rok a taky rozporuplnost z toho, že jeden z týmů, ve kterých jsou mi lidé blízcí, půjde z kola ven. Jsem moc zvědavá, který z těch pocitů nakonec v sobotu vyhraje.

Jakožto jedna z hráček působících nějaký čas v týmu sobotního soupeře jsi hráčkám JH dobře známá, stejně tak jako ony Tobě. Zajímá mě proto jedno - když se řekne jméno Markéta Doláková – co ti proběhne hlavou? Jak je známo, je to tvá bývalá spoluhráčka i spolubydlící a stále také kamarádka – nebude ti podobná vazba v boji o postup trošku překážet?

Hana Martinková: Kamarádství v boji o postup určitě překážet nebude. Až nastoupíme na hřiště, tak to bude protihráčka jako každá jiná. Jediným problémem by mohlo být, že mě má dobře přečtenou a proto asi nebude lehké jí dát gól.

Považuješ vzájemnou znalost mezi tebou a jindřichohradeckým týmem jako výhodu? A jak vidíš šance na úspěch?

Iveta Luzumová: Ano, považuji to za výhodu. Dobře vím, co která hráčka udělá, tím pádem můžeme předejít gólu. Myslím, že v Mostě bude šance velká, ale v JH to bude podstatně těžší.

Své soupeřky dobře znáš, v této sezóně jsi jim již dvakrát čelila, z toho jednou vítězně. Prozradíš nám onen recept na body?

Alena Stellnerová: Základem úspěchu je třeba nezaleknout se jejich tvrdé obrany a jit do nich stejně tvrdě. Dát si dobrý pozor na pivoty, to je jejich silná zbraň. Ale pokud je budeme pokrývat dvěma hráčkami, mělo by se to zvládnout. Celkově bude velice důležité zdvojování obrany, zajišťování, komunikace. Naší útočnou zbraní by pak měly být v první řadě rychlé útoky, to jsou nejsnazší góly. V postupném útoku bude zprvu záležet na iniciativě našich střeleckých spojek, hodně na nich bude záviset, jakou obranu bude soupeř nucen zvolit a tudíž i kolik prostoru pak dostanou ostatní hráčky pro další akce.

Umíš si představit, co by následovalo v případě úspěchu v barážových utkáních, tedy v případě postupu?

Dominika Müllnerová: Obávám se, že v případě postupu bude především příprava ještě náročnější, než byla ta poslední. I když, ono nejspíš i v případě, že to nedopadne dobře, bude opět velmi náročná, protože se bude chtít postoupit v další sezóně. Postup by byl pro nás všechny velikým úspěchem a splněným cílem. Vím, že příprava byla, je a vždy bude náročná, ale bez ní to nejde, což každá z nás ví a za tu radost a úspěch to stojí.

Co se stane, když to teď v sobotu nevyjde? Co bude následovat?

Dana Mrkvičková: Pokud to v sobotu nevyjde, tak nebudeme věšet hlavy, máme ještě jednu šanci. Naděje umírá poslední…

A jak vidí baráž jindřichohradecká konkurence?

René Kumpán (trenér Jindřichova Hradce): Jsou to pro nás pochopitelně existenční zápasy a všichni si moc dobře uvědomujeme, že pokud bychom je nezvládli, cesta zpět bývá vždy hodně trnitá. Od hráček však před rozhodující fází sezony očekávám hlavně maximální koncentraci a svědomité plnění taktických pokynů. Proti Mostu musíme hrát bez bázně, ale s pokorou. Pokud všechny tyto atributy dodržíme, věřím, že si interligu uhájíme. Soupeř se snaží produkovat dynamickou házenou a spoléhat bude na střelecké schopnosti spojek Luzumové, Martinkové a Crhové. Pokud tohle eliminujeme, ztratí Most údernost a na dalších postech by měla být kvalita a zejména zkušenost z tříletého účinkování v interlize na naší straně. Pokusíme se je něčím překvapit. Nadále ovšem budeme praktikovat velmi tvrdou obranu, což očekávám především od našich pivotek. A nesmíme zahazovat šance.

(vys, vev)

7.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Administrativa - Administrativa Sekretářka, sekretář 14 000 Kč

Sekretáři (všeobecní) ASISTENT/-KA ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ASISTENT/-KA ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE, Komunikativnost, příjemné vystupování, pečlivost, zodpovědnost, schopnost samostatné práce, předpoklady pro týmovou spolupráci, časová flexibilita, vysoké pracovní nasazení, práce s PC, Zástup za mateřskou dovolenou, Zaměstnanecké výhody: dovolená navíc, HLÁSIT SE: Beerová Veronika Mgr., e-mail: asistentka@akbeerova.cz, osobně na adrese Masarykovo nám. 292, Litvínov. Pracoviště: Mgr. veronika beerová- advokátní kancelář, Masarykovo nám., č.p. 292, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Beerová, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) ŘIDIČ. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ, Požadujeme:, - ŘP sk. C, - platný profesní průkaz, - odpovědnost, loajálnost, - časová flexibilita, Zaměstnanecké výhody: zvláštní prémie, HLÁSIT SE: své životopisy zasílejte na e-mail: hana.rysova@sapril.cz, Do předmětu prosím uvádějte název pozice: Řidič, nebo osobně na adrese Nádražní 557, Litvínov každou středu 8:00 - 15:00hod.. Pracoviště: Sapril s.r.o.-4, Nádražní, č.p. 557, 436 01 Litvínov 1. Informace: Hana Rysová, .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 80 Kč

Prodavači potravinářského zboží PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA, Místo výkonu restaurace Slovanaka v OD Central., HLÁSIT SE: Chimal Jan, pouze e-mail: slovanka.most@seznam.cz. Pracoviště: Bc. lidija chimalová - od central, Radniční, č.p. 3400, 434 01 Most 1. Informace: Jan Chimal, .

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 000 Kč

Pomocní dělníci ve výrobě POMOCNÍ DĚLNÍCI VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 30. Poznámka: POMOCNÍ DĚLNÍCI VE VÝROBĚ, Požadujeme dobrý zdravotní stav, odpovědnost, samostatnost, flexibilitu, zručnost, výpis z RT, HLÁSIT SE: Hajdejčuková Liliana Mgr., tel.: 775381780, e-mail: hajdejcukova@ospro.cz. Pracoviště: Ospro production, s.r.o.- rai most, 435 01 Havraň. Informace: Liliana Hajdejčuková, +420 775 381 780.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Videosouhrn 24. dubna 2018

Dopadení nizozemských agresorů a přes dvě promile po dvou pivech: videa dne

Garáže. Ilustrační foto.

Litvínov prodá garáže vedle fotbalového stadionu

Most zvítězil před televizními kamerami a jde do čela Superligy

Most - Ještě ve dvě odpoledne vše nasvědčovalo spíše konci světa než tomu, že by měl za pár hodin nastoupit Most ve svém historicky druhém televizním domácím utkání v rámci Superligy malého fotbalu. Postupně se ale počasí umoudřilo a nic tak nebránilo tomu, aby se Mostečtí v šest hodin večer postavili svému soupeři z Olomouce

Sedm cizinců na jednoho číšníka a bitva o Cheb: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 23. dubna 2018.

Vazba nebude. Soudce ženu, která může za smrt svého dítěte, pustil na svobodu

Teplice - Soudce rozhodoval o návrhu policie v pondělí odpoledne. K uvalení vazby neshledal důvod.

Zbraně a bomby v autě. Vojáci bránili rozvodnu před teroristy

Kadaň /FOTO, ROZHOVOR/ - Šéf krajského vojenského velitelství Rostislav Domorák končí. „Předávám dobrý tým," říká v rozhovoru pro Deník.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT