„V zápasech jako s Mostem bylo vidět, že nám chybějí typy „zabijáků“, hráček, jako je třeba Lucia Mikulčíková, tedy abnormálně vyhecovaných, které dokáží nabudit a strhnout ostatní k absolutnímu výkonu,“ popsal prezident DHC Slavia Praha Richard Toman. A přidal věc, kterou považuje ze extrémně nesportovní. „Má to však i druhou stranu mince. Když jsem viděl video, kde si tato hráčka, maminka ročního dítěte, nevhodným gestem jakoby vytírá přirození slávistickou ponožkou se slávistickou hvězdou, jsem rád, že takhle pokleslá morální individua a primitivy v klubu nemáme,“ řekl Toman.

Mostecký klub okamžitě reagoval. Video už ke shlédnutí není, jen foto, kde Lucia Mikulčík má slávistickou ponožku blízko rozkroku. „Po utkání se v návalu euforie a emocí v kabině odehraje spousta věcí, na které se člověk s odstupem času a čistou hlavou kouká jinak. Podstatné ale je, že by tyto věci měly vždycky zůstat za zdmi šatny,“ řekla pro web DHK Baník Most Lucia Mikulčík a pokračovala:

Taková oslava se slávistickým hráčkám v podání soupeřky Lucie Mikulčík nelíbila.

Taková oslava se slávistickým hráčkám v podání soupeřky Lucie Mikulčík nelíbila. Foto: www.dhcslavia.cz

„To, že se video dostalo na veřejnost, je nepříjemnost, která mne mrzí. Že se vše dostalo na veřejnost, je nešťastné, ale nechtěla bych, aby to mělo negativní dopad na trenéry, realizační tým případně vedení klubu, kteří s celou záležitostí nemají nic do činění. Mezi hráčkami sice panuje tradičně velká rivalita, ale rozhodně jsem neměla v úmyslu poškodit dobré jméno Slavie Praha,“ řekla pro mostecký web sama Lucia Mikulčík.