Nejen tímto bylo MS WTKA pro mostecké závodníky ojedinělé, tento turnaj znamenal i konfrontaci s jinými bojovými styly. V několika halách zde bylo připraveno více jak sto zápasišť, boxerské ringy a klec pro zápasníky stylu MMA. Soutěžilo se ve všech disciplínách kickboxu, karate kata, karate kumite, aikido, kendo, jiu jitsu, kali a mnoho dalších.

„Během čtyř dnů, kdy maraton spolu s festivalem probíhaly, se na těchto zápasištích odehrály nejen titulové zápasy, ale proběhlo zde nespočet seminářů a ukázek. U prezentačních stánků si mohli diváci nechat číst z karet, z ruky, nebo si nechat udělat astrologický výhled budoucnosti. Prodávaly se zde různé kameny, buddhistické růžence a nechyběly ani ukázky břišních tanců a vystoupení fakíra," popsal mostecký kouč Petr Václavík.

V hlavní hale, kde probíhaly eliminační, semifinálové a finálové zápasy se dle slov pořadatele účastnilo 5 tisíc sportovců.

„Jsem rád, že jsem se rozhodl se svými svěřenci tento turnaj absolvovat. V posledních letech jsme jezdili na úzce specializované kickboxerské turnaje a tímto šampionátem jsme se vrátili do doby před více jak 15ti lety, kdy jsme obsazovali i disciplíny v kung-fu," doplnil Václavík.

Závodníci z Kung-fu centra se na tomto MS neztratili.

„Naopak jsme si zde vybudovali respekt a od presidenta asociace jsme dostali pozvání na další akce pořádané asociací WTKA. Domů do Mostu jsme přivezli 4 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile. Jedna bronzová medaile patří Petru Fatkovi z Prahy (Top Ten Team), který naší výpravu doplnil a jeho otec Jan Fatka řídil druhé auto a podporoval tým po celou dobu turnaje," řekl závěrem trenér.

vac, vev