Turnaje se zúčastnilo 36 týmů v pěti věkových kategoriích, přičemž věková kategorie Mostečanů U13 (r. 2001 a ml.) byla organizátory při registraci spojena se starší kategorií U14, zároveň byla do kategorie přiřazena i dívčí družstva.

„O hráčské kvalitě jsme neměli představu, po rozlosování se však v tomto ohledu vyjasnilo. Mezi týmy, se kterými jsme měli bojovat o mety nejvyšší , byl tým složený ze čtyř nejlepších hráčů ročníku 2001 Sparty Praha, tým Pardubických, ověnčených bronzem z letošního mistrovství republiky U13 a zlatem z roku 2013, tým složený z hráčů Sokola Pražského doplněný o nejlepšího obránce letošního mistrovství U13," popsal za BK Baník Most Michal Zavadil.

V základní skupině odehráli mostečtí Draci sedm zápasů s bilancí šesti výher a jedné porážky proti pardubickému týmu (tu lze přičítat nerozehranosti prvního zápasu a inkasované technické chybě, díky níž byly na konto soupeře připsány dva body).

V soubojích s týmy Sparty a Sokola Draci dominovali rozdílem třídy, v ostatních zápasech byla dominance Draků ještě výraznější.

„Skupinu jsme zakončili na druhém místě, pouze o skóre za Pardubicemi, které měly na kontě také jednu prohru, a to se Spartou. Kluci se tak mohli těšit na zápas o první místo na turnaji a odvetu s pardubickým týmem," těšilo Zavadila.

Utkání o zlatou medaili začali Draci výborně vedením až 6:2. Pardubičtí nevěděli kam dříve skočit, jenže pak se začala projevovat únava Mosteckých. Draci byli na turnaji jediným týmem, který odehrál všech osm zápasů hraných na 8 minut hrubého času bez střídání a vedení se postupně překlopilo na stranu Pardubic. Tři vteřiny před koncem však jeden z Draků trefil trojku a následovalo prodloužení. V tom měli více sil Pardubičtí, kteří si tak odvezli zlato.

Mostečtí basketbalisté skončili na skvělém 2. místě s celkovým skóre 81:33. Ověřili si, že se mohou měřit s těmi nejlepšími hráči a že svůj častý výškový hendikep mohou překonat chytrostí a rychlostí. Kluci svými výkony výborně reprezentovali a prezentovali mostecký mládežnický basketbal!