Téměř devět stovek lidí vidělo v sobotu vítězství Černých andělů v prvním barážovém utkání proti Jindřichovu Hradci. Mostečanky mají postup do házenkářské Interligy nadosah. Do odvety u soupeře si odvážejí tříbrankový náskok.

DHK Baník Most – TJ Házená Jind. Hradec 25:22

Před samotným zápasem proběhla slavnostní chvilka, kdy házenkářky DHK Baníku Most převzaly z rukou zástupce Českého svazu Jiřího Konečného (předseda komise rozhodčích) „zlatý“ pohár pro nejlepší prvoligové družstvo.

O pár minut později se už v mostecké hale, nabité 860 diváky, hrála pěkná házená. Most se v žádném případě svého zkušenějšího soupeře nezalekl.
První dvě branky obstaraly symbolicky hráčky, které v loňské sezóně působily na hostování v J. Hradci, jmenovitě Martina Vysloužilová vzápětí i Hana Martinková. Překvapivě rychle si mostecký celek vytvořil malý náskok, který si dokázal udržet po celou poločasovou hru.

Na palubovce byla k vidění tvořivá hra Baníku Most a zkušenost z podobných zápasu v podání Jindřichova Hradce.

Do šaten odcházel Baník s tříbrankovým náskokem, poločas 13:10.

Tvrdá a nekompromisní házená se hrála i po přestávce. Most se snažil hrát kolektivní, kombinační házenou, kterou hradecké hráčky narušovaly velmi nevybíravou obranou.

I přes tuto taktickou variantu soupeře to byl právě Most, který stupňoval tempo a diktoval hru na palubovce, v 21. minutě už domácí celek vedl 22:15!
Soupeř přišel s novou taktikou, začal drobit hru tím, že jeho hráčky často zbytečně padaly na palubovku a předstíraly zranění.

Herní varianta tohoto tipu slavila úspěch. Domácí hráčky tento simulační prvek natolik vyvedl z míry, že 6 minut přestaly hrát.

To zkušenému soupeři stačilo, aby šňůrou pěti branek upravil na velmi přijatelnou prohru do odvety o 3 branky. Odvetný zápas bude velmi zajímavý, ten se hraje ve středu 12. května v 19,00 hodin v hale Jindřichova Hradce. Oddíl DHK Most vypravuje do jižních Čech na zápas Černých andělů autobus, odjezd je v 15.00 hodin od sportovní haly v Mostě.

Řekli po zápase:

René Kumpán (trenér Jindřichova Hradce): Myslím si, že to byl opravdu hezký a dramatický zápas, který vyzněl v náš neprospěch. Měli jsme hodně technických chyb. Bohužel jsme se na začátku druhého poločasu dostali pod tlak soupeře, ale na konci jsme už hráli naši hru a dotáhli jsme Most na rozdíl dvou branek. Konec jsme už zkušeně kontrolovali. Situace je nadále otevřená a my v domácím prostředí hrajeme o 100% lépe. Na to, že jsme v průběhu zápasu prohrávali o 7 branek, je prohra o 3 branky pro nás přijatelná. Já jsem spokojený s výsledkem, hra děvčat se však musí zlepšit.

Jiří Hanus (trenér Mostu): Na tento zápas jsme se dlouho těšili. Musím poděkovat divákům, že přišli v tak hojném počtu a jak s námi prožívali zápas. Určitě nás v rozhodujících chvílích podrželi. Věděli jsme, co můžeme čekat od soupeře, a že hra bude hodně tvrdá. Na konci zápasu se projevila naše nezkušenost, určitě ve prospěch J.Hradce. Postupové ambice jsou stále vyrovnané. Jako první celek z nižší soutěže jsme v baráži dokázali porazit družstvo z WHIL. Děvčata v družstvu poznala, že i celky z interligy jsou k poražení. Jsem strašně rád, že jsme to doma dokázali. Za předvedený výkon děkuji všem našim hráčkám.

Jiří Konečný (zástupce Českého házenkářského svazu): Mě jako delegátovi zápasu moc nepřísluší hodnotit zápas, ale řekl bych tolik. Velká poklona před Mostem, jak tady organizátoři dokázali tento zápas připravit a jaký zde připravili trenéři perspektivní a kvalitní družstvo. Samotný zápas hodnotím jako vysoce nadprůměrný, se sportovním přístupem. Spokojený jsem i s vystupováním lidí na střídačkách. Za komisi rozhodčích mohu říci, že jsme barážové zápasy nechtěli podcenit a nasadili jsme do nich ty nejlepší rozhodčí, co máme. V tomto směru bylo utkání úplně bezproblémové. Hezký zápas, můžeme se těšit na další.

Fakta zápasu:

Sled branek : 3:0, 6:2, 10:6, 12:8, 13:10 / 16:12, 18:14, 22:15, 23:21, 25:22.

Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Müllnerová – Crhová 4, Dvořáková 3/3, Tomášková, Benešová 2, Mrkvičková 2, Vysloužilová 5, Kovačková, Martinková 6, Schererová 1, Luzumová 1, Kylarová, Stellerová 1.

Jindřichův Hradec: Doláková, Bezpalcová – Kupková 5/2, Kohoutová 2, Bílá, Hroníčková, Eliášová 5, Keslerová 1, Matoušková 3, Pilařová 2, Březinová, Bubeníková 2, Krupicová 1, Klečacká 1.

Poměr vyloučení: 3:6 (Keslerová ČK), 7m hody: 3/3:4/2, rozhodčí: Válek, Opava, diváci: 860.

(sap, vev)