S vědomím, že tak zarmoutí část příznivců, oznámilo, že Evropský pohár motocyklů, který se měl na mostecké závodní dráze jet první červencový víkend, se musel zrušit pro nedostatek přihlášených účastníků.

„Víme, že to není příjemné, ale z předchozích podniků, které se konaly na okruzích Pannoniaring v Maďarsku a na Grobniku u chorvatské Rijeky, víme o skutečně mizivé účasti závodníků. Ani ne padesát účastníků v celkem šesti kubaturách, to je skutečně velice špatné,“ konstatoval sportovní ředitel Autodromu Most Michal Marek. Vysvětlil také, že vzhledem k nutnosti vysoké úrovně organizačního a technického zabezpečení mezinárodního motocyklového podniku by taková akce byla finančně vysoce ztrátová.

„Jde ovšem také o to, že nízká účast závodníků se podepisuje na celkové sportovní úrovni celého podniku, která tím rapidně ztrácí. A to si zkrátka vůči našim návštěvníkům nechceme dovolit. Myslím si, že všem fanouškům jedné stopy všechno bohatě vynahradíme na konci července. Alpe Adria Championship má tradičně skvělý zvuk a v rámci jeho jednotlivých kubatur se pojede i Mistrovství České republiky. Z dosavadních podniků máme naopak informace o bohatém obsazení jednotlivých objemových tříd. Příznivci motocyklového okruhového závodění u nás prostě letos zkrátka nepřijdou,“ uzavřel Marek.

Dušan Matouš