Na mosteckém okruhu se pojede v celkem čtyřech kategoriích, které organizátoři rozdělili takto:

A - upravené cestovní vozy (zde je novinkou A-junior skupina pro začínající jezdce)

B - sériové cestovní vozy

C - speciální vozy (Caterham, Radical a další )

D - formulové vozy (vč. D5 nad 2 000 ccm)

Zatím se pro závod v Mostě přihlásilo zhruba 60 vozidel, největší účast slibuje skupina A. Skupina upravených vozů A má pro mostecký závod připraveno 21 závodních strojů. Mezi loňské vítěze patřili J. Mika, J. Stránský, J. Semlbauer, R. Hort, O. Michael, L. Hrubý, Adámek a M. Jansa.

Zajímavou novinkou je účast týmu Mičánek Motorsport, který už v loňském roce absolvoval pár závodních jízd. Nasadí dvě zcela nová Lamborghini Gallardo s jezdci Michalem Petrů a Janem Mičánkem.

Dále návštěvníci uvidí několik evolucí vozů Porsche, ať již Radka Horta, Martina Jansu, nebo Milana Galáše a dva jezdce z Polska. V té nejslabší skupině pojede také Matěj Chabr na VW Golf, tedy mladá krev, která patří do skupiny A Junior. kterou organizátoři vytvořili pro začínající jezdce.

Další zajímavé vozy ukáže Jan Starosta Ford Mustang, Dan Trnka Attack GTR, Jan Baláž Corvette GT3, či Dennis Waszek své Ferrari 430 GT3. Zajímavá podívaná bude ale také v ostatních skupinách. Do skupiny B sériový vozů je přihlášeno 13 automobilů. Skupina C čítá 15 vozů a Déčko loni nabídlo rekord v počtu vozů v jednom závodě. „Rádi vás na závodech 6. ročníku Carbonia cupu uvidíme, přijďte podpořit své favority na autodrom Most. Vstup depem je opět zdarma," zve veřejnost Vladimír Rožánek z Carboniacup týmu.

(rož, vev)