Autodrom Most letos zažívá rušnou sezónu. Po úspěšném mistrovství světa superbiků na konci července čeká severočeský okruh neméně intenzivní konec srpna. Czech Truck Prix ve dnech 25. až 28. srpna načne neuvěřitelnou čtvrtou desítku ročníků soubojů závodních tahačů.

„Náš tradiční víkend láká fanoušky především svou pestrostí. Diváci uvidí během víkendu závody okruhových tahačů, evropských NASCAR, ale i historických formulí. K tomu se nově připojila série EuroLegend Cup. U všech těchto závodů nebývá o dramatické situace nouze, takže se určitě bude na co dívat,“ přibližuje hlavní kouzlo závodního víkendu Josef Zajíček, předseda představenstva Autodromu Most.

Proboštov B slaví gól v síti Unčína
FOTO: Okresní soutěže odstartovaly, šlágr úvodního kola rozsekly penalty

Hlavní hvězdou se během posledního srpnového víkendu na mosteckém autodromu stane bezpochyby týmBuggyra. Ten sice závody evropských trucků na konci loňského roku opustil a pro letošní sezónu se zaměřil na vytrvalostní série cestovních vozů a dálkových soutěží, ale na tradiční zastávce evropského šampionátu okruhových tahačů v Mostě nebude chybět. Za volant tahače připravovaného v rámci Buggyra Academy France usedne oblíbený domácí jezdec Adam Lacko.

„Už to vypadalo, že letos v Mostě nebudeme, ale nakonec dorazíme v plné parádě i s mojí pětapadesátkou, takže dorazte i vy abych vás slyšel fandit,“ vyzývá fanoušky Adam Lacko, který divákům vždy předvede skvělou podívanou.

Závodní trucky během mosteckého sportovního svátku doplní šampionát NASCAR Whelen Euro Series, který slibuje podobně atraktivní podívanou. Evropská odnož zámořských NASCARů našla na severu Čech svůj domov a jde o další dnes již tradiční klání na této trati. V NASCAR úspěšně bojuje český pilot Martin Doubek, který se může mimo jiné pochlubit titulem šampiona Euro NASCAR 2 z roku 2021.

Víkendový adrenalin přinese další ročník mistrovství Evropy v závodech okruhových tahačů. Autodrom ovšem rozburácí tento víkend i oblíbená série NASCAR.Víkendový adrenalin přinese další ročník mistrovství Evropy v závodech okruhových tahačů. Autodrom ovšem rozburácí tento víkend i oblíbená série NASCAR.Zdroj: Autodrom Most

Trucky a NASCAR ovšem nejsou všechno a součástí víkendu bude navíc doprovodná série historických juniorských formulí Formel Vau a souboj vozů s americkými kořeny EuroLegend Cup.

Celý nabitý závodní víkend začne už ve čtvrtek 24. srpna se v předvečer startu 31. ročníku Czech Truck Prix uskuteční od 17:30 spanilá jízda závodních speciálů z Autodromu do centra Mostu. K vidění budou závodní auta od závodních trucků, přes vozy NASCAR a další. Trasa povede z Autodromu na setkání s fanoušky, které se uskuteční na parkovišti „za poštou“ (Parkoviště pošta, F. L. Gassmanna). Na místě proběhne autogramiáda jezdců, ukázky vozů a techniky, a soutěže o hodnotné ceny.

V rámci 31. ročníku Czech Truck Prix je připraven bohatý program pro každého fanouška.Samozřejmostí je FanVillage s atrakcemi, Hot Wheels Zóna, Bobík Road Show, autogramiády jezdců a oblíbený TruckFest, na který jsou však již z důvodů obsazení 100 % jeho kapacity uzavřeny registrace. Návštěvníky určitě potěší i možnost parkování uvnitř areálu mosteckého autodromu.