„Celý týden jsme se zaměřovali na naší obranu, která v posledních zápasech nebyla dobrá. Nakonec jsem rád, že se nám to povedlo a máme první cennou placku,“ usmíval se mostecký kouč Peter Dávid, kterému mu fanoušci donesli pivo k oslavě.

"Most vyhrál zcela zaslouženě, nám se zápas moc nevydařil. Myslím, že v útoku jsme se hodně natrápily,“ ohlédla se písecká trenér Kateřina Keclíková, které především v prvním poločase řádně pila krev brankářka Mostu Dominika Müllnerová, která v jeden moment doslova zabetonovala bránu a dovolila hostům jen sedm branek.

Dávidův poker: I malé karty vedou k blyštivým kovům

I s malými kartami se dají udělat velké výsledky. Teď to berte se sportovní nadsázkou, přirovnám to ke karetnímu pokeru: Před sezonou trenér házenkářského Mostu Peter Dávid přišel o esa, dostal na ruku nízká čísla, pak si dvakrát „líznul“ slušné karty, párkrát praštil do stolu a slaví výhru. Nemusel ani blafovat. Složil totiž výherní postupku. Pro neználky: Mostecký klub opustily před sezonou čtyři opory. Tým okysličily mladé nezkušené házenkářky, pak dorazily skvělé posily Šustková s Kostelnou. I tak mnoho fanoušků čekalo slabší ročník. Chvilku si vše sedalo. Jenže zlato v Českém poháru a stříbro v MOL Lize je parádní výhra. Kovbojové by v zakouřeném salonu za to tahali kolty ven a vypráskali zásobníky. I s „malými“ kartami jde udělat velké výsledky. A Černí andělé chtějí víc… Má trenér Dávid ještě něco v rukávu pro play off?