Andělé v Praze nezabránili dvouciferné prohře

Praha, Most - Nesehranost mosteckého házenkářského celku se podepsala na prohře se Slavií.

31.1.2011

Mostecké házenkářky (v černém) na Pražanky nestačily.Foto: Zdeněk Koza

Po příjemné výhře minulý týden nad favorizovanou Šal'ou přišla pro mostecký celek v 16. kole WHIL studená sprcha od slávistických házenkářek.

DHC Slavia Praha – DHK Baník Most 38:28 (18:11)

Až s přílišným respektem vstoupily mostecké hráčky do zápasu se Slavií. Obraz lídra tabulky před mnohé, překvapivě i nejzkušenější, hráčky nastoupily pražské házenkářky jako bájný Goliáš před Davida. Bohužel se pro hostující celek historie neopakovala.

Už z rozcvičky domácích bylo patrné, že nemají sebemenších pochyb o výsledku duelu. První tři minuty se sice stav zápasu neměnil a v 10. minutě hosté prohrávali jen 4:3, ale pak přišla šňůra 4 branek z rukou slávistek a v podstatě bylo po zápase. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 18:11.

Po chvále přichází i kritika a nejedna hráčka si od trenéra Kuťky o poločasové přestávce odnesla svůj díl, nad kterým se určitě v klidu zamyslí.

Ve druhé půli se do zápasu v slávistických barvách zapojila lavička. I tím se podařilo mosteckým zkorigovat výsledek druhého poločasu na přijatelných 20:17. Zápas plasticky odhalil nedostatky, které v současnosti má mostecký celek oproti těm nejlepším, i když je nutné zodpovědně přiznat, že tým rozhodně nehrál ve své nejsilnější sestavě. Přesto se ukázalo, jak na tom některé hráčky se svou výkonností skutečně jsou a potvrdila se slova trenérů, že jejich výkonnost poroste především poctivým přístupem k tréninkům.

Řekli po zápase:

Slavia Praha, Petr Pína: „Výsledek je v pořádku, hra byla dobrá, jenom když jsme hráli se základní sestavou. Na můj vkus padlo příliš mnoho gólú a nejsem spokojen s některými hráčkami z lavičky. Myslím si dokonce, že kdyby Keclíková a Vítková, které jsou pro nás nenahraditelné, neodehrály zápas bez střídání, možná bychom se v závěru museli třást o výsledek. Některé holky z lavičky musí zkrátka svojí šanci využít lépe. Chtěl bych vyslovit uznání mosteckému soupeři za vzácně fér vedené utkání.“

Baník Most, Tomáš Kuťka: „Gratuluji Slávii k zaslouženému a přesvědčivému vítězství. Když hrála v nejsilnější sestavě, dostávala nás pod obrovský tlak a v těchto momentech vskutku bavila diváka. Na to, abychom jí byly vyrovnaným soupeřem, museli bychom být v kompletní sestavě a museli bychom být sehranější. Absenci hráček, jakými jsou Crhová, Štolfová, Kupková, Kantůrková a Mrkvičková by ucítilo i silnější družstvo, než jsme my. Posila Beňušková se mohla přetrhnout, dobré momenty ukázaly Kylarová, Schererová, sestry Vysloužilovy a v obraně i Martinková, ale na rozjetého mistra to nestačilo.“

Sestava a branky Mostu: Machová, Müllnerová – Dvořáková 1, Tomášková 1, Benešová 1, Beňušková 9/2, Vysloužilová M. 4, Kovačková, Vysloužilová K. 1, Martinková 4, Schererová 2, Kylarová 5/1.

Nejlepší střelkyně Slavie: Vítková 7, Kutlvašrová 6, Černá 5/1.

Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3, vyloučení: 4 – 0, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 150