„Myslím, že to byl jeden z nejlepších zápasů, který jsme odehráli. Dařilo se nám v obraně, poctivě jsme pracovali také v útoku a to vše podpořila skvělá brankářka,“ liboval si po duelu domácí kouč Adrian Struzik.

Za kynžvartskými házenkářkami dorazila početná fanouškovská klaka, kterou navíc podpořilo několik hlasitých bubeníků. Jenže i fandové, kteří dorazili do Mostu odění shodně v červené barvě, museli nakonec smeknout před Mostem. „Myslím, že jsme znamenali pro domácí hráčky i fanoušky zajímavé lákadlo a atmosféra tomu tady odpovídala. Byli jsme tady bohužel jen sparing partnerem. Měli jsme velké zdravotní problémy v týmu, které ovlivnily tréninkový proces. Nezachytili jsme druhou vlnu soupeře, na kterou jsme se připravovali,“ doplnil trenér hostů Peter Sabadka, který před lety trénoval v Mostě dorostenky a asistoval u prvního týmu.

Simultánka s 11letým světovým talentem Václavem Fiňkem na dětském šachovém šampionátu v hotelu Cascade v Mostě.
FOTO, VIDEO: Světová jednička v šachu navštívila Most. Mistrovství Čech vrcholí

Návratem na „místo činu“ byl duel i pro kanonýrku z lázeňského města Veroniku Dvořákovou, který před pár sezonami pomáhala Mostu vybojovat Ligu mistrů.

„Rozhodla naše úspěšnost střelby a samozřejmě opět skvělá Dominika v brance Mostu. K když k tomu přidáme neproměněné vyložené šance a technické chyby a rychlé útoky Mostu, tak z toho vzešlo jejich vítězství. Navíc Most má smrtelnou druhou vlnu, což jsme věděly, ale nedokázaly tomu předejít,“ ohlédla se snajperka Veronika Dvořáková.

„Myslím, že se nám povedl hned první poločas zápasu. Hrály jsme dohromady jako tým. To bylo velmi důležité,“ viděla holandská brankářka ve službách Mostu Ellen Janssenová. „Jsem ráda, že jsem do mosteckého celku zapadla, jsou tady skvělé holky a moje pocity jsou jen ty nejlepší. Adaptovala jsem se dobře,“ cucila se věčně dobře naložená sympaťanda ze zahraničí.