Začátky obou semifinálových duelů byly jako přes kopírák – Mostečanky se rozjely jako ferrari, získaly náskok a pak už v pohodě kontrolovaly. V Mostě po patnácti minutách vedly 11:1, nejen díky čarující brankářce Müllnerové a v hale už nikdo nepochyboval, kdo bude finalista.

„Řekli jsme si, že na soupeře vletíme. Když oni udělají krok, tak my tři,“ řekl po zápase domácí kouč Peter Dávid. „Ale je pravda a je potřeba to říct, že jsme byli v obou semifinálových zápasech lepší. Finále jsme vybojovali zaslouženě,“ dodal domácí trenér, který se svým souborem opět ve finále narazí na Slavii, která ve své sérii těsně přetlačila Porubu. Poprvé jí pomohly sedmimetrové hody, v rozhodujícím zápase vyhrála na severní Moravě o gól.

„Se Slavií už je to taková tradice,“ smála se mostecká Michaela Borovská. Do ostrého zápasu naskočila po neskutečných osmnácti měsících, kdy laborovala s operovaným ramenem. Tato sezona je v Mostě vůbec ve znamení velkých comebacků, protože před nedávnem naběhla zpět na palubovku po třinácti měsících mladá Veronika Šípová, kterou zabrzdilo zraněné kolono.

„Řekli jsme si s trenérem, že první zápas ve Veselí ještě vynechám, a tak jsem nastoupila až dnes. Můj začátek jste po takové době asi viděli,“ chechtala se pak dobře naložená Borovská, kterou návrat k házené potěšil. „Ale první výsledek mi moc pomohl, že mě trenér vyzkoušel, já se uklidnila, zahrála si s holkama a máme finále,“ dokreslila Borovská, jejíž návrat se plánoval až v září.

Černí andělé tak po výhře nad Slavií v Českém poháru potkají stejného soupeře i při vrcholu sezony. Začíná se příští víkend na hřišti Pražanek.