„Náš cíl pro finále Českého poháru žen je jasný – dojet do Poruby a cestou zpět naložit do autobusu pohár. Nebude to však lehké. Dobře si pamatujeme, jaké jsme měli problémy, když jsme tam hráli ligový zápas, ve kterém jsme remizovali 27:27. Poruba je velmi silná, ale poučili jsme se z vlastních chyb. A tomu odpovídala i naše příprava, která ovšem nebyla optimální. Měli jsme hráčky v české, slovenské a makedonské reprezentaci," řekl trenér Mostu Peter Dávid s tím, že tým skládal, jak se dalo. Ale házet flintu do žita? S tím na Dávida nechoďte. „Přesto je do středy náš cíl finále s Porubou, který od středečního večera vystřídá nový – sobotní šlágr s Michalovcemi," doplnil trenér.

A nabuzené jsou i hráčky. „Očekáváme velmi kvalitní házenou plnou osobních soubojů. Pro zápas bude klíčová kvalitní obrana. Na zápas se moc těšíme," burcuje slovenská opora Lucia Súkenníková. Na známou půdu se vrátí další mostecká hráčka – Iveta Mičiníková, která v Porubě působila v sezoně 2012/2013.

„Naše letošní zápasy s Porubou nebyly vůbec lehké. Mají mladý a dravý tým. Doma jsme vyhráli jen o 4 góly a u nich jsme remizovali. Přesto věřím, že pohár bude ve středu náš. Máme svou kvalitu, výborný kolektiv a tým, a to se určitě zobrazí i v naší středeční hře," dívá se Mičiníková ke středečníku finále. Bude pro Černé anděly zlaté?