„Jo, máme to,“ křičela šťastná mostecká křídelnice Lucia Mikulčík. „Takovou vzpruhu jsme potřebovaly, aby nás to pořádně nakoplo, protože začátek sezony nám zase až tolik nevycházel. Bylo to takové nahoru, dolů. Ukázaly jsme, že na to máme a náš mladý tým se formuje správnou cestou,“ zářila Mikulčík. A o víkendu zářily také obě brankářky. V sobotním rozstřelu po operaci kostrče čarovala Sabrina Novotná, v neděli zase mostecká stálice Dominika Müllnerová, která v závěru finálového zápasu několika parádními zákroky sebrala Slavii možnost na vyrovnání, nebo otočení výsledku.

„Je to obrovská škoda. Myslím si, že jsme tady odehrály kvalitní utkání. Bylo to také hodně tvrdé utkání, bylo spousta vyloučených, hodně faulů. Bohužel nás zradila koncovka, kdy jsme nebyly schopné z vyložených šancí dát gól,“ ohlédla se za duelem slávistická asistentka Petra Vítková, která před lety jako hráčka válela i v Mostě. Slavistky dál čekají na zaokrouhlení zisku pohárových trofejí na deset. Loni dopadly stejně, také je ve finále rozesmutněl Most.

„Připomínal jsem hráčkám, že tento kalendářní rok byl pro náš tým hodně úspěšný a tu pomyslnou třešničku na dortu bychom tomu mohli dát dneska. A dali jsme jí,“ smál se trenér Mostu Peter Dávid.

Na Final Four se vybralo téměř 33 tisíc korun

Sbírka.

Šéf mosteckého klubu Rudolf Jung pomáhá se sčítáním peněz. Foto: Jan Pimper

Bezmála 33 tisíc korun se vybralo během víkendového Final Four v mostecké sportovní hale. Na házenkářskou akci bylo vstupné dobrovolné a jeho zmíněný výtěžek mostecký klub pošle pozůstalým po obětech předvánočního důlního neštěstí v Karviné, které si vyžádalo 13 obětí na životech.

"Velké poděkování patří všem, kteří během dvou dnů konání turnaje Final4 přispěli, ať už se jedná o fanoušky, zástupce zúčastněných klubů, rozhodčí, organizační pracovníky nebo zástupce Českého svazu házené. Poděkování patří také Zdeňku Halamáskovi, který sponzorsky vyrobil všechny speciální nádoby, do kterých mohli návštěvníci turnaje Final4 svůj příspěvek vhodit. Děkujeme!" napsal DHK Baník Most na svém webu.