„Slavie je pro nás víc než tradiční soupeř. Také má za sebou těžkou sezonu, ale tento tým má lepší druhou polovinu sezony a potvrdil to i tím, že vyřadil v semifinále Porubu ve dvou zápasech, i když tím nejtěsnějším rozdílem. Finále je ale oproti ostatním utkáním zcela výjimečné, můžeme zapomenout na všechno, co se odehrávalo během sezony. Čeká nás velmi těžký zápas, ale na Slavii to nikdy nebylo snadné. Také proto se velmi intenzivně připravujeme a je pro nás velmi důležité, že oproti semifinále s Veselím nedošlo v našem kádru k žádným změnám,“ vyhlíží vrchol letošního snažení mostecký kouč Peter Dávid, který už v této sezoně jednou Slavii se svým celkem přemohl a to ve finále Českého poháru. Teď by rád soupeři připravil další slzavé chvilky.

Slavia: Cítíme šanci jako už dlouho ne

Slávistky se v semifinále napracovaly s Porubou, kterou nejprve porazily v sedmičkovém rozstřelu a podruhé o jedinou branku. „A právě to nás může posílit,“ říká na slávistickém webu trenér Jan Salač, který letos cítí velkou šanci poslat Most na druhé místo.

„Je pravda, že ta šance na titul je největší za poslední roky. Most přetvářel kádr, mají mladé hráčky,“ nahlas uvažuje Salač. A stejně jsou naladěné i jeho svěřenkyně. „Mostu momentálně chybí hráčky, které se nebojí vzít zodpovědnost a celý zápas na sebe, jako v minulosti byly například Jeřábková či Szarková, tudíž je to jen na nás, jak zápas zvládneme a pokud se nám podaří plnit věci, které na ně máme připravené, tak…“ nechává otevřenou větu i budoucnost pivotka Pražanek Barbora Večeřová.

Olomouc (v modrém) se chystá v rámci Superligy malé kopané do Mostu.
Most vyzve v dalším kole Superligy doma Olomouc