„Osobně se už moc těším na Pohár EHF a doufám, že se nám letos opět podaří probojovat se do jarní skupinové fáze,“ říká 26letá brankářská jednička Černých andělů Dominika Müllnerová.

„Příprava začíná 30. července, do té doby mají hráčky individuální přípravu. Každá z nich má stanoven plán podle toho, kam ji chceme fyzicky i silově posunout. Hráčky mají relativně velkou svobodu,“ tvrdí Rudolf Jung, manažer DHK Baník Most.

„Snažíme se maximálně využít podmínek, které v Mostě máme, a vytvořili jsme pro jednotlivé hráčky tréninkové plány. Naší snahou je maximálně využít potenciál, který v našich hráčkách je,” přidává zkušený slovenský trenér v mosteckých službách Peter Dávid.

„Na konci července by měly hráčky přijít odpočaté od házené, ale perfektně silově připravené a trenéři už budou moci pracovat jen na herní přípravě,“ má jasno Jung.

Miroslav Hanuljak na archivním snímku
Hokejová esa se hrnou do druhé ligy. Most lanaří gólmana Hanuljaka

Obvyklým soupeřem v přípravných zápasech je loňský bundesligový mistr Thüringer HC. „Hned 4. a 5. srpna odjíždíme do Německa. Tentokrát se ale po druhém zápase nevracíme do Mostu sami, vyráží k nám i Thüringer, který v Mostě bude mít tréninkový kemp, což už je vlastně také tradice,“ uvedl pro klubový web Radek Maděra, vedoucí družstva Černých andělů.

Německý mistr se tak stejně jako Černí andělé zúčastní tradičního turnaje Českého porcelánu Dubí, který se v mostecké sportovní hale uskuteční od 10. do 12. srpna. Dalšími dvěma týmy, které se do bojů o porcelánovou trofej zapojí, budou ruská Zvezda Zvenigorod a běloruský mistr z Minsku.

Po skončení turnaje čeká Mostečanky týden příprav na velmi silně obsazený halový turnaj v Německu, který začíná 18. srpna a účastnit se ho budou týmy z první i druhé Bundesligy.