Plavecký klub Litvínov reprezentovali tři plavci a to Adam Novák a Alexandra Letalíková v kategorii mladšího dorostu (ročníky narození 2002 a 2003) a Kamila Javorková, ačkoliv teprve čtrnáctiletá, svými výkony rozhodně nepřehlédnutelná v kategorii OPEN.

Obrovského úspěchu dosáhl Adam Novák, který získal v kategorii mladšího dorostu bronzovou medaili na trati 100 m motýl. I v dalších závodech si vedl skvěle, 200 m polohový závod (6. místo), 200 m prsa (7. místo), 100 m prsa (9. místo).

Alexandra Letalíková se probojovala v kategorii mladšího dorostu dvakrát do semifinále a to na tratích 50 prsa, kde obsadila 6. místo a 100 m prsa s dohmatem na 9. místě.

Kamila Javorková se ve svých pouhých čtrnácti letech probojovala do finále OPEN na trati 200 m polohový závod a obsadila zde fantastické čtvrté místo, kdy jen o čtyři desetiny vteřiny zaostala za bronzovou medailí.

Na tratích 100 m volný způsob a 100 m polohový závod se probojovala do semifinále. Po tak náročné sezóně, ověnčené jedenácti mistrovskými medailemi, z toho sedmi tituly mistryně České republiky, kterou má Kamila Javorková za sebou je to opravdu velký úspěch prosadit se i mezi ženskou českou plaveckou špičku a to se jí na trati 200 m polohový závod, což je trať pro tzv. „univerzály“, kterým bezesporu Javorková je, povedlo.

Mistrovství ČR dorostu a dospělých v Plzni bylo důstojnou tečkou za plaveckou sezónou roku 2018.

Jana Haselbergerová