Ponožky, nebo bačkory? Fronty u pokladen, mačkanice mezi regály? Zoufalý nákup na poslední chvíli na benzinové pumpě? Obálka s penězi? Co takhle dát do ní něco jiného, bez stresů a ještě být originální? Turistika pro líné to jistí.

„Našim výletům tak s nadsázkou říkáme. To proto, že nejsou fyzicky náročné, dokonce je vyhledávají hodně i senioři nebo naopak zvládají i malé děti. Navíc je to i možnost, jak netradičně pojmout firemní akce,“ vysvětlil Martin Bareš, šéfprůvodce společnosti Offroadsafari.

Ta již čtyři roky dává tuzemským i zahraničním návštěvníkům možnost poznat krásy severozápadních Čech, dostat se na místa, která by v industriální krajině nečekali, a od průvodců se dozvědět to, co byste marně hledali v turistických příručkách. Dnes má Offroadsafari coby regionální společnost čtyři kmenové průvodce a stejný počet offroadových vozů.  „Do regionu jsme dovezli již 54 národností ze čtyř kontinentů, například z Malajsie, Číny, USA, Velké Británie, Indie, Srí Lanky a a dalších vzdálených míst. Vždycky je hodně zajímavé, vidět jejich reakce na krajinu a místa, kam je dovezeme. A příjemně překvapení jsou i návštěvníci z České republiky, kteří tvoří 55 procent našich hostů. Žádná měsíční krajina a dusivá poklička nad hlavou,“ pokračoval Bareš.

V současnosti je podle něj kromě dárkových voucherů zájem o předvánoční výlety do Saska a také o organizaci vánočních večírků. „To i proto, že zajistit si jakýkoli výlet z naší nabídky nebo domluvit ojedinělé rozloučení s letošním rokem pro kolegy z práce, na to vám stačí využít trendu dnešní doby. Web, pár kliknutí a případně domluva po telefonu. O ostatní se postaráme my,“ uzavřel průvodce Martin Bareš.