Policie vyšetřuje okolnosti tragické dopravní nehody, ke které došlo 18. března v 18.54 hodin v litvínovské ulici  Podkrušnohorská poblíž čísla popisného 1032. Autobus MHD, který přijížděl ve směru od Citadely, se střetl s 59letým chodcem, který náhle vběhl na komunikaci. „Chodec utrpěl těžká zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl,“ informoval v úterý policejní mluvčí Daniel Vítek.

Z vyšetřování vyplývá, že se na místě dopravní nehody nacházeli minimálně dva svědci, kteří střet viděli, policisté ale neznají jejich totožnost.

Jedná se o mladého muže ve věku kolem 20 let, menší štíhlé sportovní postavy, na sobě měl oblečenou tmavou zimní bundu a na hlavě šedého kulicha. Tento mladík šel ve vzdálenosti přibližně 15 - 20 metrů za sraženým chodcem po stejné straně chodníku a ve stejném směru chůze. Dále se jedná o ženu ve věku asi 50 let s delšími rovnými vlasy, která šla v době dopravní nehody po protějším chodníku a sledovala její průběh, řidiči autobusu měla říct, že to celé viděla.

„Výpovědi těchto svědků by mohly výrazně napomoct k řádnému vyšetření nehody a určení míry zavinění jejich účastníků,“ dodal mluvčí. Mostečtí kriminalisté žádají tyto dva očité svědky i další osoby, které by mohly poskytnout jakékoliv informace k průběhu nehody, aby poznatky sdělili buď přímo na mosteckou kriminální policii, policii, nebo na linku 158.