„Na tísňovou linku 158 zavolal krátce před půl třetí odpoledne muž ze sběrny kovů v Kopistech. Oznámil, že ve zdejších polorozpadlých garážích má ležet mrtvola. Uvedl, že mu toto sdělil jeden mladík, který do sběrny před chvílí přišel,“ informovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Policisté na určeném místě skutečně našli tělo mladého muže. Podle prvotních indicií zřejmě zahynul poté, co se na něj zřítil betonový strop. Kdy přesně nešťastník skonal, ale zatím není jasné.

Teoreticky mohlo jeho tělo v troskách ležet i tři dny. Není vyloučeno, že poté, co se ně něj beton sesul, ještě nějakou dobu žil. „Ještě v neděli příbuzní mladíka viděli živého. Na otázky ohledně příčiny a doby smrti nám dá odpověď až soudní pitva, která byla nařízena,“ doplnila Světláková.

Místo tragédie policisté ohledávali zhruba dvě hodiny. Zpod suti zesnulého mladíka vytáhli kolem 16. hodiny přivolaní hasiči. Co mladý muž v rozbořených garážích pohledával, dosud není známé. Je možné, že tam šel hledat nějaké kovy, které by mohl následně v nedaleké sběrně prodat.

Deník na místě tragédie zastihl tři plačící ženy, které přihlížely práci kriminalistů a hasičů. Jedna z nich byla matka zesnulého. „Na mého syna se zřítila garáž. Já vůbec nevím, co tam dělal. Je to tady hrozně nebezpečné. Proč už s tím dávno někdo něco neudělal?“ vzlykala. Byla evidentně v šoku.

Podobně rozpadající se garáže leží také u Obrnic. Jsou ale oplocené.

Monika Procházková, Václav Veverka