Policie ani po třech dne netuší, z jakého důvodu německý motorista do skupinky chodců – pěti Bulharů, kteří šli podél krajnice, najel.

„O příčinách nehody nebudeme spekulovat. Čekáme na výsledky odborného posudku z oboru dopravy,“ sdělila včera tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Důvodů, proč se řidič chodcům nevyhnul, a zřejmě ani nezačal brzdit, může být hned několik. Mohlo se mu udělat nevolno či na chvíli za volantem usnout. Zatím není vyloučena ani technická závada na automobilu. Ten měl totiž po havárii utržené kolo.

Nehodu nepřežili muž a žena. Další tři chodce, včetně motoristy, odvezla záchranka do nemocnice, kde se stále nacházejí. Policie zatím nezná ani rozsah jejich zranění. „Policisté ještě nikoho nevyslechli, protože zdravotní stav zraněných lidí to neumožňuje. Vyšetřovatel též čeká na lékařské zprávy,“ doplnila Světláková.U dvou mrtvých osob byla nařízena soudní pitva, která proběhne tento týden.

Tragickou havárii vyšetřuje služba kriminální policie a vyšetřování, která zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti.