Pověst neklidného regionu potvrdila statistika ČSOB pojišťovny. Na silnicích okresu je více nehod než třeba na Lounsku, Litoměřicku či Chomutovsku.
„V rámci Ústeckého kraje je nejnižší nehodovost v okrese Louny,“ uvedl Petr Milata, mluvčí ČSOB pojišťovny. Čísla čerpali pracovníci ze statistik povinného ručení.

Čím nižší číslo, tím bezpečnější silnice. Okres Most v první polovině roku 2011 dosáhl indexu 7,3. Celorepublikový průměr je přitom nižší, činí 5,2.
Nejlépe jsou na tom již zmíněné Louny s indexem 3,9. Druhé skončily v rámci Ústeckého kraje Litoměřice, které mají 4,7 (oproti 4,5 v roce 2010). Bronzová příčka v bezpečnosti pak patří Chomutovu – 5 (5,3).

Následuje okres Teplice, páté je Ústí, které má index 6,9. Ještě v minulém roce ale mělo 9, bylo tak nejhorší v kraji. V této pozici je letos vystřídal okres Most s indexem 7,3. Předposlední je Děčín s indexem 7,1.

Největší riziko nehody je v Praze

Celorepublikově je nejhorším regionem podle očekávání Praha s indexem 10,3. Mocně ji ale dohání Ostrava.

Nejméně nehod je podle statistik ČSOB pojišťovny naproti tomu v okrese Rychnov nad Kněžnou (2,2), následují Svitavy (2,6) a na špičce je také Rakovník.
Praha, jako největší naše město s nejvyšší hustotou provozu, logicky kraluje i mezi kraji. Nelichotivé druhé místo patří v tomto žebříčku Ústeckému kraji. Třetí je Moravskoslezský kraj, který ale severní Čechy dohání. „Zhoršila si situace v Ostravě, zhoršení navíc vykázal také okres Frýdek–Místek a naopak se zlepšila situace v některých okresech na severu Čech, kde je tradičně nehodovost druhá nejvyšší po Praze. Moravskoslezský kraj se tak v krajském srovnání svou rizikovostí přiblížil na dohled kraji Ústeckému,“ dodal Milata. (hd, oh)