Starosta Žatce Erich Knoblauch (ODS) se po noční oslavě skláněl u havarovaného auta a s heverem se pokoušel vyměnit kolo. Takový obrázek spatřili za tmy strážníci městské policie. V krvi měl alkohol. Odmítá však, že by vůz řídil. Případ se dál šetří.

Starosta Žatce Erich Knoblauch (ODS) čelí podezření, že řídil vozidlo pod vlivem alkoholu. Policisté ho přistihli v Litvínově, jak stojí u havarovaného vozu. V krvi mu naměřili alkohol.

K události, na niž včera upozornily jako první noviny Blesk, došlo už v závěru června po oslavě narozenin hejtmana Ústeckého kraje Jiřího Šulce (ODS). Sám hejtman je nyní na dovolené, jeho mluvčí včera na dotaz Deníku vzkázali, že se k věci nebudou vyjadřovat. „Jedná se o zcela soukromou záležitost starosty Žatce. Pan hejtman k ní nebude nic sdělovat ani během své dovolené, ani po návratu,“ odpověděl Zbyněk Šebesta z oddělení tiskových informací Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Oslava se odehrála v Litvínově v místní části Loučky v jedné z restaurací. Hejtman Šulc s přáteli, většinou stranickými kolegy, slavil padesátiny.
Mostecká policie podrobnosti k nehodě odmítla zveřejnit. „Ten den se v Litvínově událo několik dopravních nehod. Všechny šetříme. Podrobnější informace k nehodám nebudeme poskytovat, ani se vyjadřovat ke konkrétním osobám s ohledem na možnost porušení zákona o ochraně osobních údajů,“ řekla Deníku mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Podle Blesku zasahovala u události první městská policie. „Muž nalezený u auta nepopřel, že by pil. Tvrdil ale, že neřídil,“ sdělil novinám Josef Havlík, zástupce ředitele Městské policie v Litvínově.

Starosta Erich Knoblauch (41) na dotaz Deníku sdělil, že on jel v autě jen jako spolujezdec.

„Řídila jiná osoba. Havarovali jsme do obrubníku a poškodili kolo. Potom jsme se pohádali tak, že řidič odešel, a já jsem se pokoušel s heverem vyměnit kolo. Nepopírám, že jsem byl opilý, ale auto jsem neřídil,“ řekl včera starosta.

Jméno osoby, která vůz podle starosty řídila, nechce zveřejnit. „Využil jsem odvolání na institut osoby blízké. Nechci jméno zveřejnit, aby dotyčný člověk neměl problémy,“ tvrdil starosta na dotaz Deníku.

„Sám jsem stoprocentně neřídil, trvám na tom. V tom stavu bych toho ani nebyl schopen,“ říká. Událost bude mít dohru u přestupkové komise Městského úřadu v Litvínově. Ta má sdělit závěry příští týden.