Tragická dopravní nehoda se odehrála v neděli 14. listopadu, kolem osmé hodiny večer, na silnici I/27 Most – Plzeň, za Žatcem ve směru na Radíčeves. Na rovném úseku komunikace vjel z dosud nezjištěných příčin 36letý řidič vozidla zn. Škoda Octavia do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem zn. Nissan Almera, které řídil stejně starý šofér.

Po nárazu byla obě vozidla odhozena, octavia do pravého silničního příkopu a nissan vpravo na nezpevněnou část komunikace. Při nehodě došlo k usmrcení řidiče v octavii a těžkému zranění jeho 38letého spolujezdce. Řidič nissanu byl převezen do mostecké nemocnice s těžkým zraněním, kterému následně podlehl. Jeho 26letá spolujezdkyně vyvázla z nehody naštěstí jen s lehčí újmou na zdraví a po ošetření byla z nemocnice propuštěna.

Kromě této zraněné ženy, která byla z Chomutovska, pocházeli všichni ostatní z Mostecka. Hmotná škoda byla odhadnuta na celkem 250 tisíc korun. Ve věci nařídili policisté provedení soudní pitvy zemřelých a tuto vůbec nejtragičtější nehodu v okrese Louny v tomto roce dále vyšetřují.

(jst)