Třináct těžce a 20 lehce zraněných lidí si vyžádala středeční nehoda autobusu v obci Velemyšleves na Žatecku. Podle dostupných informací selhaly řidiči brzdy a narazil do rodinného domku.

Pro dva těžce zraněné musel přiletět vrtulník, který je přepravil do nemocnice v Ústí nad Labem a Praze. Ostatních zraněné cestující rozvezly sanitky do nemocnic v Žatci, Lounech a Mostě.

Linkový autobus značky Karosa mostecké firmy Autobusy Kavka vezl lidi zaměstnané v průmyslové zóně Triangle z Žatce do Mostu z ranní směny. Když sjížděl z kopce do vesnice, přestaly podle informací řidiče fungovat brzdy. Muž za volantem se snažil tragédii předejít. Rychle se rozjíždějící vůz strh do ulice po levé straně. Zatáčku však nevytočil, narazil do osobního vozidla značky Fiat Punto, které následně přimáčkl na zeď rodinného domku.

Náraz byl tak silný, že se v autobuse utrhly sedačky a cestující popadali na zem. Řada z nich utrpěla zlomeniny, včetně otevřených ran. Lékaři některé těžce zraněné cestující již na místě nehody museli uvést do umělého spánku. Všichni byli v šoku.

„Jeli jsme z kopce a najednou začal autobus zrychlovat. Pak řidič zakřičel, že mu to nebrzdí, ať se dobře držíme. Potom si už pamatuji jen ránu a křik,“ řekl asi padesátiletý Jiří Hrnčíř, jeden z cestujících. Sám nehodu přestál bez zranění. Po nárazu pomáhal jedné zraněné ženě v autobusu, která skončila pod sedačkami.

V osobním automobilu, který autobus přimáčkl na zeď rodinného domu naštěstí nikdo neseděl. Rodina, které dům patří, a která se při nehodě autobusu nacházela uvnitř domu, nechtěla s novináři mluvit.