Z okna mostecké nemocnice vyskočil 24letý pacient psychiatrie. V Kadani se rozhodl vzít si společně život manželský pár. Zemřít vlastní rukou se nakonec povedlo jen muži z Kadaně. Jeho žena a mladík z nemocnice přežili.

Prorazil sklo

Pokus o sebevraždu se v mostecké nemocnici odehrál již ve čtvrtek 16. září. Na veřejnost se ale dostal až teď.

Čtyřiadvacetiletý mladík, prý narkoman, se měl vrhnout k zemi přímo z okna na psychiatrickém oddělení, které se nachází ve čtvrtém patře nemocnice. Tedy v podstatě téměř před očima ostních pacientů a lékařů.

Podle neověřených informací dříve než skočil, prorazil hlavou sklo. Zřejmě proto, že normálním způsobem asi nejde okno z bezpečnostních důvodů otevřít. Pádem na zem si mladý muž způsobil vážná zranění.

„Podle informací, které dostala policie, muž nebyl po dopadu na zem v přímém ohrožení života. O jeho současném zdravotním stavu nemáme zprávy,“ řekla ve čtvrtek Deníku Alena Bartošová, mluvčí mostecké policie, která pokus o sebevraždu vyšetřuje.

Zemřel jen jeden

Dvojitou sebevraždou se zabývá policie v Kadani. Tady se 9. září rozhodli společně odejít z tohoto světa oba manželé. Podle informací policie spolykali velké množství léků. Šestačtyřicetiletého muže silná dávka medikamentů skutečně zabila. Jeho o rok mladší žena přežila a skončila v nemocnici. Z jakého důvodu se manželé uchýlili k sebevraždě není jasné. Údajně měli nechat dopis na rozloučenou, který ale jejich pohnutky nevysvětluje.

Na Chomutovsku si od začátku roku vzalo život 19 lidí a 14 se o sebevraždu pokusilo. Na Mostecku se sprovodilo vlastní rukou z tohoto světa od ledna do srpna již 17 lidí, z toho 4 ženy. Dalším 13 nešťastníkům se naštěstí sebevražda nepovedla.

Pokus o sebevraždu většinou přežívají lidé, kteří se rozhodnou otrávit prášky nebo se pokusí si podříznout žíly. “Úspěšní“ sebevrazi často volí jako svoji smrt oběšení. Mostecká policie ale eviduje i jeden velmi výjimečný způsob sebevraždy, a to skleněným střepem. Nešťastník ho dobrovolně spolkl, čímž si způsobil závažná vnitřní zranění, kterým podlehl.

„Chci se zabít.“ Hlásí žena pravidelně strážníkům

Obrnice – Opravdu zvláštně se chová 36letá žena z Obrnic u Mostu. Pokaždé, když má chuť vzít si život, tak předtím zavolá strážníkům Městské policie v Mostě. Naposledy se takhle ozvala hned dvakrát za jeden den. Poprvé do telefonu tvrdila, že má v úmyslu spáchat sebevraždu, protože je jí manžel nevěrný. „Když však hlídka přijela k ní domů, tak telefonát zapřela a sdělila, že je v naprostém pořádku,“ řekla mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová.

Po hodině se na operačním středisku městské policie rozdrnčel telefon se stejným oznámením znovu. Tentokrát dotyčná uvedla, že skočí pod vlak. Na místo opět vyrazily policejní hlídky a za nimi přijela i sanitka. „Zdravotníci ženu převezli rovnou na psychiatrické oddělení nemocnice,“ doplnila Kozlová.