Vyplynulo to z přehledu nahlášených nehod za leden až duben z oficiálních statistik krajské dopravní policie v rámci Ústeckého kraje.

Přitom některé nejsou jen důsledkem nepozornosti, ale i zbytečného hazardu. Jako v případě nehody, ke které došlo necelé čtyři hodiny po uzavření dubnových statistik.

Řidič posilněný alkoholem jel ve VW Golf silnicí I/13 v katastru obce Jílové ve směru na Teplice. Při projíždění mírné pravotočivé zatáčky se řidič nechoval ukázněně. S autem vyjel do protisměru levou částí vlevo mimo komunikaci, kde najel na svodidla. Tímto došlo k přetočení vozidla na střechu. Po střeše se vozidlo sunulo z levého jízdního pruhu do pravého, kdy nejprve narazilo zadní částí do betonového oplocení a poté přední částí auta do betonového oplocení domu.

Řidič z místa dopravní nehody utekl. Potom se mu vše rozleželo v hlavě a dostavil se na obvodní oddělení Policie ČR v Libouchci. Tam byl odkázán na děčínský dopravní inspektorát. V Děčíně byl řidič vyzván k dechové zkoušce s přístrojem Dräger. V 7.34 hodin nadýchal 0,32 promile alkoholu a dechová zkouška v 7.40 hodin měla hodnotu 0,33 promile alkoholu.