Na silnicích vyhaslo celkem 51 životů, což je o deset více než za stejné období roku 2007. Vzrostly též počty zraněných osob. Lékařské ošetření muselo po bouračkách vyhledat 1 685 lidí, z toho 241 jich bylo zraněno těžce. Vyplývá to z policejních statistik.

Celkem se na severu Čech stalo od ledna do června 9 069 dopravních nehod. Nejvíce řidiči bourali v obcí, policisté zde vyšetřovali 6 483 dopravní nehod. Na 28 kolizí se událo na železničních přejezdech.

K nejtragičtějším patří bouračka, která se stala 13.února před 19 hodinou u Panenského Týnce na Lounsku. V jednom okamžiku zde zahynulo v mikrobusu 8 pracovníků zámečnické firmy z Postoloprt, kteří jeli na noční směnu. Střetli se bočně s osobním voze Škoda Fabia. Náraz odhodil mikrobus na protijedoucí kamion. Ze zavinění nehody policie obvinila řidiče škodovky. Řidiči na severu nejčastěji bourali kvůli nesprávnému způsobu jízdy, a to ve více než 4 tisících případů. Nepřiměřená rychlost se podílela na 1 800 nehodách. Ve 1 404 případech nedali motoristé přednost.

Alarmující jsou na severu Čech statistická čísla související s alkoholem za volantem. Při bouračkách narazili dopravní policisté ne 463 podnapilých řidičů, což je o 25 motoristů „ pod vlivem“ více než za stejné období vloni.

Pod koly vozidel skončilo též 281 chodců. Za nehody však nemohli vždy jen řidiči automobilů. Ve 109 případech označila policie za viníka nehody právě chodce. Nejnebezpečnější dnem na silnicích byla v severních Čechách pátek a středa. Nejméně řidič bourali v neděli. Nejvyšší počet nehod se stal mezi 14 a 16 hodinou. Nebezpečno bylo na silnicích též kolem poledního. Bez velkých obav se motoristé mohli vydat na silnice ráno.