Vyplývá to z pololetních policejních statistik dopravní nehodovosti.

Od ledna do června se na severu Čech stalo 54 nehod, při kterých bourali majitelé mopedů, malých motorek, ale především pak těch silných strojů.
Dva motorkáři bohužel kolize nepřežili. Dalších sedm motocyklistů skončilo v nemocnici s těžkými zraněními, tedy o jednoho méně než za stejné období roku 2010. Lehce zraněno bylo 37 motorkářů, o deset více než loni.

Když se na statistiku dopravních nehod motocyklistů podíváme z hlediska jednotlivých okresů, tak nejvíce nehod hlásí Litoměřicko, kde se jich stalo dvanáct. Nejméně, pouze pět motorkářů, bouralo v uplynulých šesti měsících na Mostecku.

Z pohledu míst, kde se kolize staly, to vypadá, že motorkáři vyrovnaně havarovali v obcích i mimo ně. Shodně se stalo po 27 nehodách.

Alarmující jsou čísla ohledně alkoholu. Pod vlivem bylo při nehodách devět majitelů silných strojů, o 6 více než loni.

Nejtragičtějším obdobím jsou každoročně na silnicích právě letní měsíce. Je tedy velmi pravděpodobné, že dopravní statistiky se po prázdninách a ke konci motorkářské sezóny ještě výrazně změní a bohužel zřejmě i začerní. V celých Čechách zahynulo za první pololetí letošního roku již 28 motorkářů.