Mladíkovi sebevražedný úmysl nevyšel, ležel zraněný a zkrvavený pod skálou na liduprázdném okraji janovského sídliště. Měl obrovské štěstí, že si ho Jurenka všiml, neváhal poskytnout první pomoc a zavolat sanitu. Na zachránce včera upozornil Deník jeho kamarád.

Inženýr se vracel domů z Prahy. Měl za sebou náročné pracovní jednání. Zraněného muže spatřil z jedoucího auta kolem půl třetí v noci. Mladík ležel v janovské ulici Přátelství poblíž prodejny Akva-tera, kde se tyčí skalní masiv.

Jurenka zabrzdil auto a spěchal zjistit, co neznámému muži je.

Na opuštěném místě riskoval. Nevěděl, co se muži stalo, zda třeba nebyl přepaden. I on sám se mohl stát terčem zákeřného útoku. Obavy ale rychle překonal. Věděl, že musí pomoci člověku, který upadá do bezvědomí.

„Mladík byl celý od krve. Oslovil jsem ho a pak jsem mu vytáhl zapadlý jazyk,“ sdělil Deníku Jurenka. Mobilem následně zavolal lékařskou záchrannou službu a událost oznámil policii.

Příjezd záchranářů probudil řadu obyvatel. „Začali se sbíhat lidé. Spousta jich koukala z oken,“ uvedl inženýr.

Na místo jako první přijeli strážníci městské policie. Zraněný sebevrah si stěžoval na bolesti zad a krvácel z hlavy. Strážníci mu do příjezdu záchranky poskytovali první pomoc a v rámci možností ho též ošetřili.

Co vedlo mladého muže vzít si život, strážníci ani lékař na místě nezjistili. Případ si k došetření převzala státní policie.

Martin Vokurka, Monika Procházková