Muži se zřejmě stalo osudným podklouznutí, po kterém se zřítil na železné rošty. Z místa ho vyprostili podnikoví hasiči, kteří mu poskytli první pomoc. „S okamžitě přivolanými hasiči muž komunikoval. Byl přitom zraněný na hlavě a stěžoval si na bolest v hrudníku,“ popsal mluvčí ČEZ Ota Schnepp.

Muž je ve vážném stavu

Ihned ho odvezla sanitka do kadaňské nemocnice, tam se ale dlouho nezdržel. „My jsme ho připravili na transport a vrtulník ho přepravil do nemocnice v Ústí,“ uvedl šéf nemocnice Josef Mašek.

Když se pacient dostal do Ústí, byl v bezvědomí, řekl Deníku mluvčí nemocnice Jiří Vondra. „Má poranění hlavy. Je v poměrně vážném stavu a stále v bezvědomí,“ uvedl v úterý odpoledne Vondra. Lékaři jej stále sledují, leží na ARO. Dýchají za něho přístroje. Jak se nehoda stala, nikdo přesně neví, podle mluvčího elektrárny nebyli na místě přímí svědci. Muž, který pracoval pro subdodavatelskou firmu, nejspíše uklouzl a spadl. „Chtěl během své pracovní činnosti při vykládce paliva v zauhlování přejít z obslužné lávky na lávku ochozu a pravděpodobně uklouzl na schůdcích výsypného vozu. Následně spadl na kovové rošty hlubinného zásobníku,“ popsal, jak se vše pravděpodobně stalo, Ota Schnepp.

Hrozí další osudné uklouznutí?

Na to, jestli se podobná situace může opakovat, nelze podle něj odpovědět. „Přímí svědci úrazu nejsou, lze se ovšem domnívat, že v tomto případě šlo o náhodné uklouznutí,“ vysvětluje. Podle něho společnost ČEZ nemohla úrazu zabránit a ani z její strany nedošlo k žádnému pochybení.