Na místě zasahovalo několik záchranářských posádek a vrtulník. „Jednu osobu jsme transportovali s podezřením na vážné zranění letecky do ústeckého traumacentra," uvedl mluvčí záchranářů Prokop Voleník. „Jednalo se o dítě," pokračoval. Podle informací Deníku by zraněným měl být žák základní školy, spíše nižšího stupně.

„Dalších sedm zraněných mělo lehká zranění, převezeni byli k ošetření do mostecké nemocnice. Byli mezi nimi dospělí i mladiství," mluvčí záchranářů.

Nehoda se odehrála blízko čerpací stanice. Havaroval autobus městské dopravy na lince číslo 14, která jezdí mezi Litvínovem a Horním Jiřetínem. Mělo v něm být 16 lidí.

Nehoda cyklisty. Ilustrační foto.
Viděli jste nehodu? Auto se v Mostě střetlo s cyklistou, policie hledá svědky

V pátek byla komunikace dlouhé hodiny uzavřená, autobus bylo nutné vyprostit. Hromadné autobusové dopravě ale policisté průjezd umožňovali. Předpokládaný konec uzavírky je ve 20 hodin. „V ulici Pokrušnohorská došlo k dopravní nehodě autobusu, který sjel do příkopu. Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému," sdělila policie.

Příčiny a okolnosti nehody ještě nejsou známé, vyšetřují ji policisté. Proč autobus sjel do příkopu se zatím neví. Policie provedla u řidiče zkoušku na alkohol, výsledek byl negativní.