Používáte na lyžích nebo snowboardu přilbu? Hlasujte v anketě vpravo vedle článku.

Mladík v plné rychlosti přeskočil terénní nerovnost, při doskoku se kolenem udeřil do obličeje a způsobil si těžký otřes mozku. ČTK o tom informoval náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner.

Zranění si podle něj vyžádalo zásah vrtulníku letecké záchranné služby. „Pilot dokázal v těžkém terénu vysadit lékaře v nízkém letu na místo nehody a poté odletěl do prostoru, kde mohl bez problémů přistát,“ uvedl Güttner.

Jiří Zmítko ze Sportcentra na Bouřňáku doplnil, že záchranáři z horské služby po ošetření naložili zraněného i s lékařem na skútr se saněmi a odvezli je k připravenému vrtulníku. Ten ho poté transportoval do nemocnice.

Těžký otřes mozku utrpěl lyžař na Bouřňáku i zhruba před měsícem, když narazil do sloupu lyžařského vleku. Neměl navíc na sobě ochrannou přilbu.
S úrazy hlavy se ve středisku podle Václava Ryče z místní horské služby setkávají velmi často, tvoří prý zhruba čtvrtinu veškerých úrazů, které musejí lyžařům ošetřit. Hlavu si lyžaři nejčastěji zraní při nárazu na nějakou pevnou překážku.