Správa silnic vyslala na místo sypač, přesto má být úsek uzavřený až do úterního rána. Vyplývá to z informací policie. V kraji jsou uzavřeny další čtyři silnice.

Kvůli závějím a náledí je stále neprůjezdný pětikilometrový úsek silnice v obcích Kryštofovy Hamry a Výsluní na Chomutovsku. Neprůjezdná je také silnice z Horní Halže na Chomutovsku k hotelu Nástup. Už od soboty jsou v Ústeckém kraji neprůjezdné také tři kilometry silnice mezi Polepy a Chodouny na Litoměřicku, kde stékající voda tvoří ledovou bariéru. Od pátku je pro dopravu uzavřena silnice do Německa v Hřensku, kterou ohrožuje uvolněný skalní masiv.

Náledí komplikuje dopravu také ve městech. V Teplicích se v ulici Stará Duchcovská srazilo šest aut. Podle policejní mluvčí Ilony Novotné první řidič pravděpodobně nedobrzdil a další auta za ním již na náledí nedokázala včas zastavit.

Na většině silnic v Ústeckém kraji leží zbytky rozbředlého sněhu, některé komunikace nižších tříd pokrývá souvislá uježděná sněhová vrstva. Všechny úseky dálnice D8 v Ústeckém kraji jsou i přes neustávající sněžení sjízdné bez omezení.

Meteorologové varují před závějemi a sněhovými jazyky. Teploty v kraji se dnes budou pohybovat od minus tří do minus šesti stupňů Celsia. V horských oblastech klesnou až devět stupňů Celsia pod bod mrazu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude v Ústeckém kraji přes den oblačno až zataženo se sněžením.