Kolem úterní 11. dopoledne zavolal na HS jeden z řidičů. „Podle udaných informací se na velmi zledovatělé horské komunikaci lehce střetla dvě auta a sklouzla mimo silnici. Poté jsme zjistili, že během vcelku krátké doby se na náledí sklouzly další dva vozy. Jejich posádky ovšem nedokázaly vzhledem k situaci vrátit auta zpět na vozovku,“ popsal Jan Mach z HS.

Záchranáři si tedy připravili lanovou techniku, aby mohli uvízlé automobily vyprostit. „Vzhledem ke zcela kluzkému povrchu vozovky to šlo pomalu, ale postupně jsme auta vytáhli. Během zásahu ovšem přímo na místě sjel ze silnice další vůz, takže nakonec jsme zachraňovali pět aut a jejich posádky,“ doplnil Mach. Nikomu se naštěstí během nehod nic nestalo, ale i tak trvalo vyproštění asi do 15 hodin.

Silnice je pro provoz během zimy uzavřena a řádně označena jako nesjízdná. „Shodou okolností se včerejší nehody staly takřka přesně na místě, kde jsme v roce 2017 zachraňovali německé seniory z uvízlého autobusu,“ připomněl náčelník HS Krušné Hory Miroslav Račko. Horalé i proto varují všechny turisty, aby se nepouštěli ani se zimními pneumatikami na neudržované zledovatělé cesty.