Muže s bicyklem, po jehož totožnosti policisté pátrali několik hodin, porazil na hlavním tahu z Mostu do Loun u obce Sedlec řidič osobního automobilu. Do muž pohybujícího se v silnici naboural pravou částí vozidla řidič, který s automobilem zastavil až o několik set metrů dál. Po nárazu skončil chodec až několik metrů v příkopu. Jízdní kolo zůstalo na vozovce stejně jako jedna z bot těžce zraněného muže. „Při nehodě chodec utrpěl zranění, kterým i přes poskytnutou pomoc lékařů na místě nehody podlehl," uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. Na vozidle vznikla hmotná škoda ve výši 50 tisíc korun. Ke zjištění příčiny smrti byla u chodce nařízena soudní pitva, jejíž součástí bude i toxikologické vyšetření ke zjištění přítomnosti návykových látek. Případ nehody převzali vyšetřovatelé.

Během jednoho týdne tak jde již o druhou smrtelnou nehodu, kterou policisté na Mostecku vyšetřují. V úterý zemřel pod koly služebního automobilu řízeného krajským radním Martinem Klikou muž, který přebíhal čtyřproudovou komunikaci u Chánova.

Krátce předtím tento chodec způsobil dopravní nehodu, když v protisměru jel od Bíliny a u čerpací stanice se střetl s protijedoucím osobním automobilem. Údajně opilý řidič poté vystoupil ze svého havarovaného automobilu a při přebíhání silnice na druhou stranu do něj narazila služební stříbrná Octavie. V ní vedle Kliky seděl jako spolujezdec také bývalý náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda, krajský politik obviněný z machinací s dotacemi EU, který byl propuštěn z vazby. Oba muži z nehody vyvázli bez vážného zranění. Dechová zkouška na alkohol neprokázala, že by Martin Klika před jízdou pil alkohol.